MIM رقیب سرسخت SMS

بر اساس یک بررسی، پیام فوری ( MIM) رقیب جدی پیام کوتاه (SMS) در تلفن همراه بوده و احتمالا به زودی با کنار زدن پیام کوتاه و همچنین ایمیل در رایانه به ابزار ارتباطی اصلی غیر صوتی تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، براساس یافته های مطالعه ای که 17 هزار نفر در 30 کشور جهان را مورد نظرسنجی قرار داده است، با شروع به کارگیری پیام فوری توسط کاربران تلفن همراه، این برنامه بر سایر ابزارهای پیام رسانی پیش گرفتی و به ابزار اصلی غیر صوتی برای ارتباط تبدیل می شود.

طبق این گزارش هنگامیکه کاربران تلفن همراه از گوشی های خود به اینترنت دسترسی می یابند هزینه ی ارسال پیام فوری برای آنها تقریبا صفر بوده و تنها هزینه بسیار اندکی بابت ارسال اطلاعات پرداخت می کنند و با عرضه استفاده ی نامحدود از مرورگرهای وب توسط اپراتورهای تلفن همراه بکارگیری پیام فوری در میان کاربران افزایش می یابد.

بر اساس این مطالعه در میان کسانی که از پیام فوری استفاده می کنند این برنامه بیش ترین امکان مورد استفاده در تلفن است؛61 درصد کاربران تلفن همراه روزانه از پیام فوری استفاده می کنند در حالی که تنها 55 درصد کاربران روزانه از پیام کوتاه و 12 درصد از ایمیل در تلفن همراه خود استفاده می کنند.

پیام فوری همچنین در حال به دست آوردن سهم بزرگ تری از تمامی ارتباطات پیام رسانی است و پیام رسانی فوری به اندازه ای محبوب شده است که از هر صد پیام ارسال شده از طریق تلفن همراه یا رایانه های شخصی در جهان یازده مورد پیام فوری است.

از سوی دیگر از هر صد پیامی که توسط کاربران تلفن همراه ارسال می شود 36 پیام فوری هستند که نشان می دهد ابزار پیام رسانی برتر در نزد کابران تلفن همراه به حسب می آید. همچنین شمار پیام هایی که از طریق پیام کوتاه ارسال می شوند کاهش چشمگیری یافته اند و کاربران پیام فوری به طور تعجب آور کمتر از ایمیل در رایانه شخصی استفاده می کنند.

براساس این گزارش در حال حاضر هشت درصد از تمامی کاربران تلفن همراه جهان از پیام فوری استفاده می کنند و پرشمارترین این کاربران در هنگ کنگ (33 درصد) قرار دارند. با این حال استفاده از پیام فوری در چین (16 درصد) نیز بالاست که فرصت بزرگ میان 500 میلیون مشترک تلفن همراه در این کشور را نشان می دهد.

در چین و سایر کشورهای در حال توسعه مانند برزیل و هند شواهد حاکی از پیشی گرفتن پیام فوری از سایر ابزارهای پیام رسانی است که نشان دهنده علاقه مصرف کنندگان به این ابزار ارتباطی غیر صوتی است.

/ 0 نظر / 6 بازدید