بزرگترین سفره هفت سین کشور

بزرگترین سفره هفت سین کشور از نظر ارتفاع، در کاخ موزه ملت واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپاست.

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون امور گردشگری سازمان میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: طبق روال سال های گذشته، ‌جشنواره ای را در استان تهران، با شعار "من نوروز را در تهران می مانم" آغاز کردیم.

شهرام علی محمدی، هدف از برگزاری این جشنواره را پرکردن اوقات فراغت شهروندان تهرانی که به مسافرت نرفتند و همچنین مسافران نوروزی، بیان کرد.

وی برگزاری تورهای یک روزه تهران گردی، ‌عرضه صنایع دستی و هنرهای موسیقی سنتی، برای بازدیدکنندگان را از دیگر برنامه های این جشنواره برشمرد.

علی محمدی با بیان این که بازدید از این سفره هفت سین و حضور در جشنواره تا 11 فروردین ادامه دارد، گفت: ساعت بازدید 16 تا 22 است و شهروندان برای بازدید رایگان، می توانند ‌از ورودی زعفرانیه، مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد مراجعه کنند.

مجری ساخت بزرگترین سفره هفت سین کشور از نظر ارتفاع نیز ترویج فرهنگ کشور، پررنگ کردن آیین های ایرانی،‌ رساندن پیام فرهنگی به کشورهای دیگر و جلب توجه گردشگران داخلی و خارجی را از اهداف ساخت و برپایی این سفره بیان کرد.

خانم حاتمی پور با بیان این که جنس این سفره، از سنگ به علت دوام آن و کامپوزیت به علت سبکی آن است، افزود: در این سفره هفت سین، نمادهای تاریخی به کار رفته و رنگ آن فیروزه ای است.

وی گفت: ارتفاع شمع های این سفره، چهار متر و 30 سانتی متر و ارتفاع ظرف ماهی آن، دو متر و 45 سانتی متر است.

حاتمی پور با بیان این که سین های سفره هفت سین، دو و نیم متر ارتفاع دارد، افزود: سبزه این سفره در 64 مترمربع ایجاد شده است و در آن نمادی از قرآن وجود دارد که روی آن دعای تحویل سال حک شده است.

وی گفت: در این سفره، نمادی از سکه به عنوان برکت و تخم مرغ که یک متر در 80 سانتی متر است، طراحی شده است.

/ 1 نظر / 4 بازدید
Neo

یه روبوت باحال ادش کنید بعد یه آیدی بهش بدید عکس بغل آیدی رو می گیره به شکل باحال پس می ده بهتون ID : neo.pic2ascii