نسل جدید مسنجر مایکروسافت رونمایی شد

مایکروسافت نسخه جدید برنامه مسنجر خود را که وعده اشتراک گذاری و تعامل بهتری را می دهد، معرفی کرد.

استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت سرویس جدید مسنجر این شرکت را که بیش از قبل از رایانش ابری استفاده می کند، در معرض دید دانشجویان دانشگاه سائوپالو قرارداد.

به ویندوز لایو مسنجر جدید شماری ویژگی از جمله مکالمات نشانه گذاری شده، نتایج جست و جو و انواع دیگر محتوا و همچنین گرفتن بروزرسانی از شبکه های اجتماعی دیگر افزوده خواهد شد.

مایکروسافت در حال حاضر نسخه جدید برنامه مسنجر را به صورت داخلی آزمایش می کند اما قصد دارد ظرف چند ماه آینده نسخه آزمایشی بتای آن را منتشر کند و نسخه نهایی نیز قبل از پایان سال عرضه می شود.

مسنجر جدید تلاش دیگری از سوی مایکروسافت برای داشتن یک نقش اجتماعی مهم تر است، حتی اگر مصرف کنندگان بیشتر وقت خود را در شبکه هایی سپری کنند که توسط فیس بوک، توییتر، مای اسپیس و LinkedIn اداره می شوند.

نسل جدید ویندوز لایو مسنجر همچنین می تواند پیامهای فیس بوک را از برنامه پیام فوری به کاربران دیگر ارسال کند و به کاربران امکان می‌دهد در این برنامه وضعیت خود را بروز کرده و آن را در شبکه های اجتماعی دیگر داشته باشند. کاربران همچنین می توانند به دوستان مورد علاقه خود اولویت داده و بروزرسانی های آنان را قبل از بروزرسانی های دیگر مشاهده کنند. همچنین مایکروسافت تایید کرده در حال کار بر روی نسخه ای از مسنجر برای آیفون است.

بروزرسانی مسنجر بخشی از مجموعه بروزرسانی هایی است که مایکروسافت در ماههای آینده در بخشی از Wave 4 سرویس‌های ویندوز لایو انجام می دهد.طبق اعلام مایکروسافت، مسنجر جدید دارای سه تنظیم حریم خصوصی متفاوت خواهد بود و گزینه پیش فرض هیچ گونه اطلاعات شخصی را فاش نمی کند.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید