خونه ما چه شکلی باشه؟

ممکن است فکر کنید برای وسایلی که دارید جای زیادی لازم استاما با رعایت نکات زیر می‌توانید حداکثر استفاده را از فضا ببرید .

حداکثر استفاده از یک مکان به سه عامل رنگ، مبلمان و مرتب‌بودنبستگی دارد. در این بین نقش رنگ در جادار نشان دادن فضا از بقیه بیشتر است .از رنگ روشن و شفاف برای دیوارها استفاده کنید. رنگ‌های تیره اتاقرا کوچک‌تر نشان می‌دهند. به جای رنگ‌های تیره به سایه‌های روشن‌ اکتفا کنید.به جای بنفش پررنگ از رنگ یاسی و به جای لاجوردی از آبی کم‌رنگاستفاده کنید.استفاده از رنگ سفید و روشن درک بیشتری از فضا ایجاد می‌کند. برایبلندتر نشان دادن سقف‌ها آن‌ها را سفید یا چند درجه از دیوار روشن‌تر کنید.

انتخاب مبلمان و لوازم تزیینی، در بزرگ یا کوچک به نظر آمدن منزلنقش دارند.در مورد اتاق پذیرایی بهتر است از مبلمان کوچک‌تر استفاده کرده، فضارا پر نکنید.

حتما شنیده‌اید آینه با انعکاس نور اندازه اتاق را بزرگ‌تر نشانمی‌دهد. به خصوص اگر یک یا دو آینه را کنار پنجره یا جایی قرار دهید که نور زیادو طبیعی به آن‌ها برخورد نماید.

دیوارها را زیاد شلوغ نکنید. استفاده بیش از حد از پوستر، قاب عکس،وسایل تزیینی حتی همان آینه دیوارها را بسته‌تر نشان می‌دهد.

پنجره‌ها را به طور کامل نپوشانید، از پرده نازک استفاده کنید.

وقتی صحبت از مرتب بودن و جمع‌آوری می‌شود یعنی هیچ فضایی را بدوناستفاده نگذارید.

می‌توانید از یک رومیزی بزرگ استفاده کرده، سبدهای حصیری را در زیرآن قرار دهید و خرت ‌و‌ پرت‌های مختلف را از معرض دید دور کنید.استفاده از صندوق مادر بزرگ، میز بزرگی برای قهوه یا نیمکت مناسبیخواهد بود که وسایل زیادی را نیز در خود جا خواهد داد.

با یک هزینه، جایی را نه تنها به تلویزیون بلکه به سایر وسایل صوتی- تصویری حتی سی‌دی‌های مختلف، کتاب و کلکسیون اختصاص دهید و مانع از ریخت‌و پاششوید.

نبودن وسایل اضافه روی میزها و زمین، خانه را بزرگتر نشان می‌دهد. جاهای عبور را باز، خلوت و تمیز نگه دارید.به جای استفاده از آباژورهای رومیزی دست‌ و پا گیر از دیوارکوباستفاده کنید.

اگر از اتاق خواب در روز برای کار استفاده می‌کنید، تخت‌های تختخواب‌شو که می‌توانند حکم کاناپه را نیز برای شما داشته باشند، بسیار مناسبهستند. مبل‌ها را با فاصله از دیوار قرار دهید. به خصوص در جاهایی که ترددزیاد است بگذارید فضایی برای رفت‌وآمد وجود داشته باشد.

/ 1 نظر / 6 بازدید
?

سلام دوست عزیز یکی از دوستای وبلاگی من یک مسابقه تو وبلاگش گذاشته. خوشحال میشم در این مسابقه شرکت کنید جایزه هم میده [لبخند] http://pesare-harzeh.blogfa.com/