چگونه یک حافظه ی Flash مناسب بخریم

حافظه های الکترونیکی در انواع گوناگون و برای مصارف مختلف ساخته شده اند. حافظه های Flash بدلیل سرعت بالای آنها در ثبت اطلاعات و همچنین استفاده فوق العاده آسان بسیار پرطرفدارهستند. از اینرو در دوربینهای دیجیتال، تلفن همراه و سایر دستگاه ها شاهد استفاده روز افزون از آنها هستیم و شیوه ذخیره اطلاعات در این نوع حافظه بسیار شبیه به ذخایر اطلاعات در Ram است. در حقیقت حافظه های Flash در نحوه فعالیت مشابه یک منبع ذخیره اطلاعات ثابت عمل می کنند. برای خرید حافظه Flash مناسب نکات زیر دارای اهمیت بسیار است:
1- ظرفیت: مقدار حافظه داخلی به کار برده شده در حافظه
Flash ، مطمئنا یکی از ملاک های اصلی برای انتخاب است. در حقیقت حافظه های Flash که از ظرفیت بالایی برخوردار است، این امکان را به کاربر می دهد که هر تعداد فایل دلخواه خود را حمل کند. حافظه های Flash دارای ظرفیت های متفاوتی بوده و می توانند تا چندین گیگا بایت را شامل شوند.
2- وزن: از دیگر نکاتی که در هنگام خرید حافظه ی
Flash باید به آن دقت کرد مقدار وزن آن است. کاربران ترجیح می دهند که حافظه ای با وزن کمتر انتخاب کنند.
3- سیستم عامل: مهمترین هدف خرید حافظه
Flash در اختیار داشتن فایلهای ضروری است. لذا پشتیبانی از انواع سیستم عامل ها برای کاربران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تجارت حافظه های Flash در دو جهت صورت می پذیرد. حافظه هایNAND و NOR.
NOR اولین نوع حافظه های Flash بوده و از فناوری ساخت تراشه های EP ROM , EEP ROM پیروی می کنند. سیستم عاملهای تلفن همراه و دوربین های دیجیتال هم روی حافظه های NOR ذخیره شده اند.
حافظه های
NAND در اوایل کار موفق نبودند، اما پس از مدتی رشد خوبی داشتند. این نوع حافظه نسبت به حافظه های NOR از سرعت ذخیره سازی و پاک کردن بالاتری بهره می برند. به همین جهت برای تغییرات عمده نوشتن و پاک کردن حجم بیشتر اطلاعات مناسب ترند.

/ 0 نظر / 15 بازدید