شیوع آنفلوانزای بزی تکذیب شد

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)"حسینعلی شهریاری" در خصوص شیوع این نوع آنفلوانزا گفت: شیوع آنفلوانزای بزی تکذیب می‌شود، این آنفلوانزا تنها تب کیو است که در هلند اتفاق افتاده و نوعی بیماری میکروبی است.
وی یادآور شد: تب کیو از آنجا که از بز، گوسفند و میش و... به انسان سرایت می‌کند و علایمی شبیه آنفلوانزا دارد به غلط موسوم به آنفلوانزای بزی شده است.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص آنفلوانزای خوکی گفت: موج اول آنفلوانزای نوع اچ . وان . ان‌.یک در کشور به پایان رسید در حالی که به نظر می‌رسید تبعات و تلفات زیادی را به همراه داشته باشد اما با تدابیر و پیش‌بینی‌های مناسب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این موضوع خوشبختانه به کنترل درآمد.
شهریاری خاطر نشان کرد: برای کنترل و مقابله با آنفلوانزای خوکی موسوم به اچ. وان. ان . یک 5/2 تا 3 میلیون دُز واکسن به کشور وارد شده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن آنفلوانزای خوکی را برای پرسنل بیمارستان در نظر گرفته است.
به گزارش اکونیوز، نایب رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی گفت: واکسن آنفلوانزای خوکی موسوم به (اچ.وان.ان.یک) از انستیتو پاستور فرانسه خریداری و وارد شده است.
شهریاری یادآور شد: واکسن آنفلوانزای خوکی موسوم به اچ.وان.ان.یک برای افرادی که دارای مشکلات کلیوی، مغزی، قلبی و... هستند خریداری شده است.
آمار تلفات آنفلوانزای نوع A در جهان

سازمان بهداشت جهانی امروز با ارائه آمار جدیدی از تعداد کشته ها در اثر ابتلا به آنفلوانزای نوع A در جهان، تعداد مرگ و میر کل ناشی از این بیماری را 12220 نفر اعلام کرد
این سازمان در بیانیه خود اعلام کرد، قاره آمریکا و به ویژه کشورهای آمریکا و کانادا، تاکنون بیشترین آسیب را از شیوع آنفلوانزای نوع آ متحمل شده اند به طوری که تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری در این قاره به شش هزار و 670 نفر رسیده است ولی در عین حال، نکته قابل توجه در این است که میزان انتقال ویروس این بیماری در حال حاضر در اروپای مرکزی و غربی، بیش از سایر نقاط کره زمین است
سازمان بهداشت جهانی تعداد کشته های بیماری را در اروپا دو هزار و 422 نفر اعلام کرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید