جالب ترین ها!!!

خودرویی که با مصرف یک لیتر بنزین هزار کیلومتر را می پیماید!

گروهی از دانشجویان ایتالیایی خودروی کم مصرف زیستی را با نام KoCo2 طراحی کرده اند که قادر است هزار کیلومتر را با مصرف تنها یک لیتر بنزین بپیماید. این خودرو سه چرخ بوده و 30 کیلوگرم وزن دارد. بازده ایرودینامیک آن بسیار بالا است و از مواد سازگارپذیر زیستی ساخته شده است. Shell Eco Marathon رقابت آموزشی بسیار مهمی است که شرکت "شل" در اروپا، آمریکا و آسیا سازماندهی آن را بر عهده دارد. هدف از برگزاری این مسابقات توسعه نوآوری در عرصه تولید و طراحی خودروهای سازگار پذیر زیستی است که قرار است این خودرو در بیست و پنجمین دوره از این رقابتها شرکت کند.

خلاقیت در ساخت گاراژ

انسان همیشه برای نوآوری موقعیت های جدیدی را بوجود می آورد که این گاراژ هم یکی از آن نوآوری هاست که علاوه بر مدرن بودن جای بحث دارد. بنظر شما هدف از ساخت این گاراژ می تواند مخفی کردن و به نوعی حفاظت از این اتومبیل گران قیمت باشد یا حفظ اتومبیل از گرد و غبار و مورد توجه قرار دادن طبیعت و زیبایی فضای سبز اطراف آن ؟!

خانه ای با نمای بیرونی و درونی شیشه ای!

این خانه که بیشتر مصالح آن شیشه است توسط یک معمار خوش ذوق فنلاندی طراحی شده
و میتوان گفت در نوع خود زیبا و منحصر بفرد است.

آپارتمانی عجیب و غریب در کانادا

 این ساختمان ساحلی که
Habitat 67 نام دارد در مونترال کانادا واقع شده و بدلیل طراحی نامنظم و ایده ی خاصی که در آن بکار رفته در لیست خانه های عجیب و غریب دنیا قرار دارد

 

/ 0 نظر / 7 بازدید