ورژن های مختلف ویندوز ویستا

  ویندوز ویستا 6 ورژن خواهد داشت که 3 ورژن آن مر بوط به کار بران خانگی و 2 ورژن برای بخش تجاری و 1 ورژن نیز برای بازار های در حال توسعه در نظر گرفته شده است.
ورژن خانگی ویندوز ویستا به کاربران امکان خواهد داد تا برنامه های تلویزیونی را ذخیره کنند.

هم اکنون ورژنی از ویندوز ویستا در دسترس عموم قرار گرفته است و آفیس 2007 به همراه microsoft exchange که میل سرور مایکروسافتی می باشد و تا سال 2007 پیش بینی میشود که تمامی ورژن ها در حالت کامل در دسترس عموم قرار گیرد.

نام ورژن های ویستا به قرار زیر است:

Vista Enterprise و Vista Basiness

vista Home Premium و Vista Home Basic

Vista Starter و Vista Ultimate

Vista Business :
در واقع ورژن پایه برای تمامی شرکت های بزرگ و کوچک است و شامل ابزارهایی است که به شرکت ها امکان می دهد تا رایانه هایشان را اداره کنند.

ورژن Enterprise ویستا:
تمامی ویژگی های یک ورژن پایه را دارد و شامل یک سیستم Bitbocker است که دارای قابلیت امنیتی جالبی است به طوری که با به کارگیری این سیستم، در صورت مفقود شدن یا به سرقت رفتن رایانه، اطلاعات محرمانه ی دستگاه غیر قابل دسترس خواهد شد.

ورژن Home Premium:
نیز دارای تمامی مشخصه های یک ورژن مادر است و شامل ویژگی گرافیکی جدیدی به نام Aero است. این ورژن می تواند رایانه ی شما را به بازی رایانه ای xbox 360 نیز وصل کند.

به طور کلی ورژن های جدید ویستا بر اساس نیازهای کاربران طراحی شده است. کاربران می توانند دی وی دی رایت کنند و از دیگر برنامه های کاربردی چند رسانه ای بهره مند شوند.

تمامی ورژن ها برای کاربران و بخش های تجاری، در هر نوع سیستم های رایانه ای 64 بایتی و 32 بایتی قابل دسترسی است.

مایکروسافت ورژن های خانگی و شرکتی ویستای خود را بدون برنامه ی windows Media Player در اروپا عرضه می کند تا با قوانین اتحادیه ی اروپا همگام شده باشد.
اینترنت اکپلولر 7+ برای ویستا ارایه میگرر که مختص خود ویندوز ویستاست.
بدون نرم افزار آنتی ویروس ویستا اریه میگردد.

خبر ها حاکی از آن است که مایکروسافت قصد دارد ورژنه کاملا فارسی از ویستا را برای ایرانیان فراهم آورد.
این امر نشانه های خود را نشان داده ابتدا پک فارسی ساز برای آفیس 2003 بعد برای ویندوز ویستا شپس برای مبدل ارقام در excell و همچنین در قسمت download center پشتیبانی از زبان فارسی دارد و در حال تعمیم نیز میباشد.
این روند ابتدا در سیستم های عامل مبتنی بر متن باز صورت گرفت سپس بر روی برنامه های متن باز به خصوص در مرور گر جنجالی [URL=''http://www.p30forum.com/showthread.php?t=1996'']فایر فاکس[/URL].

البته خبری دیگر نیز میباشد که ورژن ویستا نیز یک نسخه در سرس xp ارایه شود نام این محصول windows xp scane edition میباشد که دارای مرورگر اینترنتی ie7 و ویندوز مدیا پلیر 11 و مایکرو سافت defender به همراه sp3 ویندوز xp .این نسخه از ویندوز آخرین ورژه از سری xp میباشد

/ 0 نظر / 6 بازدید