تاثیر رنگ در دکراسیون

رنگ زرد در دکوراسیون

زرد را با رنگ‌های دیگر به کار ببرید.زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است به کار بردن رنگ زرد البته نه خیلی تند، مثلا طلایی، در اتاقناهارخوری اشتهاآور است.کرم نباتی، شاد و مناسب اتاق نوزاد است. رنگ زرد روشن در اتاقملاقات، اثری مثبت و خلاق دارد.

زرد، رنگ مثبت و برای اتاق نوجوانان بسیار مناسب است، حافظه راتقویت و به مطالعه کمک می‌کند.زرد برای مغازه‌های کوچک فوق‌العاده است، جلب‌نظر کرده و حالتخوشامدگویی دارد.اما چون به کار بردن صرفا زرد در یک محیط ممکن است باعث تندمزاجی وبدخلقی شود، سعی کنید آن را با رنگ‌های دیگر به کار ببرید.

آبی و زرد، کنار دریا را بودن را تداعی می‌کند و زرد و سفید محیط راتمیز نشان خواهد داد.زرد گرم وآفتابی، درخشان، منبع نور، مثبت، شادی‌آور، گیرا،امیدوارکننده، اشتهاآور، خلاق، الهام‌بخش و نشانه استقبال است.رنگ زرد حافظه را تقویت می‌کند، جرات می‌دهد و موجب درون‌نگریمی‌شود.زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حکمت است و در عین حالتحریک‌پذیری، خصومت و تبعیض را افزایش می‌دهد.

رنگ سبز در دکوراسیون

رنگ سبز را با بنفش و نقره‌ای به کار ببرید سبز به دلیل خنثی بودن برای دکوراسیون داخلی فوق‌العاده است. سبز درهمه جای طبیعت وجود دارد، با هر رنگ رنگین‌کمان همنشین می‌شود و ظاهر فوق‌العاده‌ایبه خود می‌گیرد.  

رنگ سبز به دلیل آرام‌بخش‌بودن مناسب اتاق خواب و سرویس‌هایبهداشتی است. سبز اگر در کنار طیف بنفش و نقره‌ای قرار بگیرد، زیباتر شده، رفاه وغنی‌بودن را می‌رسانداز سبز چون رنگ پوست را خوب انعکاس نمی‌دهد، در سالن‌های پوست وزیبایی و حتی بوتیک‌ها و فروشگاه‌های لباس استفاده نکنید.  

سبز را می‌توان با صورتی پررنگ، زرشکی، آبی روشن، زرد و بنفشاستفاده کردسبز آرامش، آسایش، خنکی، رفع خستگی، اعتدال، احتیاط، امنیت،هماهنگی، تعادل و آرامش اعصاب را به همراه دارد.

سبز نشانه ثروت، رشد، تولد، تجدید حیات، غبطه‌خوردن و همدردیاست. سبز اجتماعی بودن، مرسوم بودن، ظرافت، پیچیدگی، سنت، عادی و گرانبودن را می‌رساند.

رنگ صورتی در دکوراسیون
صورتی در ترکیب با قهوه‌ای شکلاتی تاثیر قوق‌العاده‌ای داردصورتی رنگی است که بعضی‌ها بسیار به آن علاقمندند و عده‌ای اصلا آن رانمی‌پسندندصورتی رنگ نرم و لطیفی است. کم‌رنگ آن ظریف، ملایم و آرام‌بخش است و رنگ تند آنبرانگیزنده احساسات است.

صورتی اغلب رنگ مورد علاقه دختربچه‌هاست. شاید چون احساس گرم، محافظ و لطیفی ازآن دارند و حس صمیمیت را در آن‌ها ایجاد می‌کند. از صورتی می‌توان در دکوراسیون منزل استفاده کرد اما چون آقایان معمولا از بودندر یک فضای صورتی احساس ناخوشایند و ناآرامی دارند قبل از هر چیز نظر آن‌ها را همبپرسید. صورتی بیشتر در اتاق خواب دخترها استفاده می‌شود و برای اتاق میهمان مناسباست. صورتی رنگ گرم، آرام‌بخش، ظریف، احساسی، تسکین‌دهنده و تجملاتی است.

 

رنگ قهوه ای در دکراسیون

    رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

 

قهو‌ه‌ای هیچ وقت از مد نمی‌افتد. زیبایی این رنگ بستگی به هماهنگی آن با سایر وسایل دارد. این که درکنار صورتی چرک قرار بگیرد یا زرد و سفید ظاهر متفاوتی پیدا می‌کند. قهوه‌ای درترکیب با این رنگ‌ها سرگرم‌کننده است و ثبات را می‌رساند. حتی اگر عده‌ای از این رنگ خوششان نیاید، افراد زیادی هستند کهبارونی چرم بلند قهوه‌ای می‌پوشند یا صندلی ناهارخوری چرمی دارند. اکثر چوب‌ها رنگقهوه‌ای را خوب به خود می‌گیرند. رنگ طبیعی قهوه‌ای به خصوص اگر مایل به کارامل باشد و نیز قهوه‌ایکنار صورتی چرک خیره‌کننده خواهد بود. رنگ قهوه‌ای گرمی، آسایش، خونسردی، ایمنی، اطمینان، پایداری،همزمان‌بودن، در‌ برداشتن و خاکی بودن را می‌رساند. قهوه‌ای نشانه زمین، طبیعت خاکی، هوش، فشردگی، استحکام، غنی بودن،آرامش و محافظه کار بودن است.قهو‌ه‌ای هیچ وقت از مد نمی‌افتد

/ 0 نظر / 13 بازدید