.:: Your Adversing Here ::.

هنگام برف عینک آفتابی بزنید

 

یک متخصص و جراح چشم و فوق تخصص پیوند قرنیه در گفتگو با ایسنا در تعریف برف کوری گفت: افرادی که بدون عینک آفتابی در معرض برف یا یخ بخصوص در نواحی قطبی یا ارتفاعات قرار می گیرند ، دچار علائم چشمی ای می شوند که به برف کوری معروف است.

وی ، درد و قرمزی چشم ها، ترس از نور، احساس جسم خارجی در چشم ها، تورم پلک ها و کاهش بینایی را از علائم برف کوری دانست و افزود: اگر فردی حتی به مدت 20 دقیقه بدون عینک آفتابی در ارتفاعات و در محیطی که برف تازه باریده قرار بگیرد ممکن است به این عارضه دچار شود.

اسماعیلی، علت برف کوری را انعکاس اشعه ماورای بنفش از سطح برف و یخ دانست و گفت: برف تازه تا 80 درصد اشعه ماوراء بنفش را منعکس می کند و علائم آن حدود 6 تا 12 ساعت بعد بروز می کند؛ به علاوه استفاده از عینک در هوای ابری نیز توصیه می شود؛ چرا که امواج ماورای بنفش از ابرها هم عبور می کنند.

وی با رد تصور اشتباه عموم درخصوص کوری در برف توضیح داد: کاهش بینایی ناشی از برف کوری اغلب موقت است و بندرت به کوری دائمی منجر می شود و علائم چشمی حدود 18 تا 24 ساعت بعد بهبود می یابند.

اسماعیلی با اشاره به تاثیر استفاده از عینک آفتابی در پیشگیری از برف کوری در خصوص ویژگی عینک گفت: عینک ها باید فقط حدود 10 تا 5 درصد نور مرئی را عبور دهند و تقریبا تمام امواج ماوراء بنفش را جذب و دارای عدسی بزرگ باشند.

این چشم پزشک ، خروج لنزهای تماسی از چشم ، امتناع از مالش چشم ها، قرار گرفتن بیمار در اتاق تاریک ، کمپرس سرد چشم ها و استفاده از مسکن جهت کاهش درد قطره آنتی بیوتیک و عینک آفتابی را از راه های درمان برف کوری دانست.

مشاهده ادامه مطلب هنگام برف عینک آفتابی بزنید

یلدا در افسانه ها و اسطوره های ایرانی

از آنچه که از منابع و متون کهن برمی آید، یلدا زاد روز ایزد مهر یا میترا است. ایزدی که در کیش میترائیسم پرستش می شد و این دین، یکی از تاثیر گذارترین مذاهبی بود که نخست در شرق و بعدها در غرب و در دین مسیحیت رد پای بسیاری از خود به جای گذاشت.

ریشه کلمه یلدا متعلق به زبان سریانی است و به معنای تولد یا میلاد است. در برخی منابع آمده است که پس از مسیحی شدن رومیان، سیصد سال پس از تولد عیسی مسیح، کلیسا جشن تولد مهر را به عنوان زاد روز عیسی پذیرفت، زیرا زمان دقیق تولد وی معلوم نبود. در واقع یلدا یک جشن آریایی است و پیروان میترائیسم آن را از هزاران سال پیش در ایران برگزار می کرده اند. وقتی میترائیسم از تمدن ایران باستان به سایر جهان منتقل شد در روم و بسیاری از کشورهای اروپایی روز 21 دسامبر به عنوان تولد میترا جشن گرفته می شد ولی پس از قرن چهارم میلادی در پی اشتباه محاسباتی، این روز به 25 دسامبر انتقال یافت و از سوی مسیحیان به عنوان روز کریسمس جشن گرفته شد. از این روست که تا امروز بابا نوئل با لباس و کلاه موبدان ظاهر می شود و درخت سرو و ستاره بالای آن هم یادگاری از کیش مهر است.

 «ماه دلداده مهر است و این هر دو سر بر کار خود دارند که زمان کار ماه شب است و مهر روزها بر می آید. ماه بر آن است که سحرگاه، راه بر مهر ببندد و با او ازدواج کند، اما همیشه در خواب می ماند و روز فرا می رسد که ماه را در آن راهی نیست. سرانجام ماه تدبیری می اندیشد و ستاره ای را اجیر می کند، ستاره ای که اگر به آسمان نگاه کنی همیشه کنار ماه قرار دارد و عاقبت نیمه شبی ستاره، ماه را بیدار می کند و خبر نزدیک شدن خورشید را به او می دهد. ماه به استقبال مهر می رود و راز دل می گوید و دلبری می کند و مهر را از رفتن باز می دارد. در چنین زمانی است که خورشید و ماه کار خود را فراموش می کنند و عاشقی پیشه می کنند و مهر دیر بر می آید و این شب، «یلدا» نام می گیرد. از آن زمان هر سال مهر و ماه تنها یک شب به دیدار یکدیگر می رسند و هر سال را فقط یک شب بلند و سیاه وطولانی است که همانا شب یلداست. »

یلدا در افسانه ها و اسطوره های ایرانی حدیث میلاد عشق است که هر سال در «خرم روز» مکرر می شود.

در زمان ابوریحان بیرونی به دی ماه، «خور ماه» (خورشید ماه) نیز می گفتند که نخستین روز آن خرم روز نام داشت و ماهی بود که آیین های بسیاری در آن برگزار می شد. از آن جا که خرم روز، نخستین روز دی ماه، بلندترین شب سال را پشت سر دارد پیوند آن با خورشید معنایی ژرف می یابد. از پس بلندترین شب سال که یلدا نامیده می شود خورشید از نو زاده می شود و طبیعت دوباره آهنگ زندگی ساز می کند و خرمی جهان را فرا می گیرد.

مشاهده ادامه مطلب یلدا در افسانه ها و اسطوره های ایرانی

راز پرتوهای کیهانی فاش شد


گروهی از ستاره شناسان در یک سمپوزیوم بین المللی توانستند راز پرتوهای کیهانی را فاش کنند و نشان دهند که این پرتوها چگونه پنهان می شوند و چطور شتاب می گیرند.
25 موسسه تحقیقاتی بین المللی با شرکت در برنامه "تلسکوپ سیستم ردیابی تصویربرداری از پرتوهای پر انرژی" وابسته به سمپوزیوم علمی انریکو فرمی در واشنگتن با انجام مطالعاتی بر روی هسته کهکشان M82 به این نتایج دست یافتند. نتایج این کشف یک گام بزرگ در مسیر درک پرتوهای کیهانی است.

کهکشان بسیار نورانی M82 در فاصله حدود 12 میلیون سال نوری از زمین در مسیر صورت فلکی دب اکبر قرار دارد. این کهکشان به مدت صدها میلیون سال با جزایر ستاره ای اطراف خود از طریق نیروی گرانش فعل و انفعال می کرد.

از جمله جزایر ستاره ای که M82 با آنها تعامل می کرده است کهکشان مارپیچ M81 نام دارد. فعل و انفعال مداوم M82 با همسایگان خود موجب شده است این کهکشان بد شکل شده و در هسته آن یک منطقه بسیار فعال ایجاد و ستاره های زیادی در این منطقه مخفی شوند.

از این دوره یک چشمه از پرتوهای کیهانی بسیار قوی جریان یافت که قدرت آن 500 برابر بیشتر از جریان متوسطی است که در کهکشان راه شیری اندازه گیری شده است.

براساس گزارش نیچر، نتایج این کشف می تواند در خصوص بسیاری از جنبه های دیگر فیزیک کیهانی و سیاه چاله ها توضیح دهد.

این گروه از محققان برای انجام رصدهای خود از چهار تلسکوپ نوری 12 متری واقع در آریزونا استفاده کردند و تحقیقات خود را از ژانویه 2008 تا آوریل 2009 انجام دادند.

مشاهده ادامه مطلب راز پرتوهای کیهانی فاش شد

wallpaper of windows7

سری کامل در ادامه مطلب

برای مشاهده هر تصویر بر روی آن کلیک نمایید

مشاهده ادامه مطلب wallpaper of windows7

چه کار کنیم تا در زمستان دلمان نگیرد؟

برای مشاهده کامل متن به ادامه مطلب بروید

آیا به این فکر کردید که چرا در زمستان احساس می کنید که کمتر نیرو و انرژی دارید همه اش احساس خستگی و کسالت دارید؟

آیا تا به حال شده هنگام زمستان و پاییز احساس کنید نمی توانید با مشکلات کنار بیایید؟ یا تا به حال شده با تغییر فصل از بهار و تابستان به پاییز و زمستان دچار تغییرات عاطفی بشوید؟

آیا به این فکر کردید که چرا در زمستان احساس می کنید که کمتر نیرو و انرژی دارید همه اش احساس خستگی و کسالت دارید؟آیا شده بیشتر اوقات احساس غمگینی و افسردگی کنید.آیا هیچ فکرکردید که چرا تمرکزتان روی مسائل کم می شود و دلتان نمی خواهد زیاد در فعالیت های اجتماعی شرکت کنید؟همه اینها به دلیل این است که ممکن است شما مبتلا به اختلال فصلی شده باشید که نوعی افسردگی پاییزی و زمستانی است.

مشاهده ادامه مطلب چه کار کنیم تا در زمستان دلمان نگیرد؟

شخصیت و طرز خوابیدن افراد

دانشمندان معتقدند که طرز خوابیدن افراد می تواند نکات مهمی را در مورد خصوصیت آنها به ما بگوید.ریاست انجمن ارزیابی خواب انگلیس، پروفسور "کریس ایدزیکوسکی" در مورد 6 نمونه از رایج ترین حالات خوابیدن تحقیق کرده است و به این نتیجه رسیده است که هر یک از آنها با یک کاراکتر شخصیتی منحصر به فرد در افراد مرتبط هستند.

طرز خوابیدنتان چه چیزی های در مورد شخصیتتان می گوید

در ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب شخصیت و طرز خوابیدن افراد

جدول رده بندی لیگ برتر 88-89 در پایان هفته بیستم

 

تیم

بازی

امتیاز

1

سپاهان

19

40

2

ذوب‌آهن

20

37

3

پرسپولیس

20

32

4

پیکان

20

32

5

استقلال

20

31

6

مقاومت

19

30

7

استیل‌آذین

20

29

8

تراکتور‌سازی

20

28

9

ملوان

20

28

10

استقلال‌اهواز

20

27

11

صبای‌قم

20

26

12

سایپا

20

26

13

شاهین

20

22

14

مس

20

22

15

پاس

20

18

16

راه‌آهن

20

18

17

فولاد

20

16

18

ابومسلم

20

14

  مشاهده جدول کامل در ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب جدول رده بندی لیگ برتر 88-89 در پایان هفته بیستم

نتیجه نهایی مسابقات هفته بیستم لیگ برتر 88-89


آخرین بروزرسانی ٠٠ : ۶ به وقت تهران

 


به علت بارش شدید برف نیمه دوم به تعویق افتاد

فولاد مبارکه سپاهان 1 - 1 مقاومت سپاسی
توره 09
حاج صفی 22
عقیلی 35
عقیلی 16
  35 کریمیان
 


نتیجه نهایی

پرسپولیس تهران 1 - 0 پاس همدان
شکوری 80
خلیلی 85
معمارزاده 88
بائو 36
     


نتیجه نهایی

تراکتورسازی تبریز 1 - 1 شاهین بوشهر
پولادی 62
نصرتی 04
  12 پتروویچ
82 پورخسروانی
86 نوری
88 پتروویچ


نتیجه نهایی

فولاد خوزستان 1 - 1 استقلال تهران
سرلک 61
رحمانی 64
رمضانی 80
بارتولویچ 55
  92 سیدصالحی
 


نتیجه نهایی

ملوان بندرانزلی 0 - 1 پیکان قزوین
      76 دقیقی ماسوله
39 رضاپور
51 کارلوس
54 پوراسدالله


نتیجه نهایی

ابومسلم مشهد 1 - 3 صبای قم
رجب زاده 42
ناصحی 28
  55 حقی
58 بیاتی نیا
63 بیاتی نیا
 


نتیجه نهایی

مس کرمان 2 - 0 استقلال اهواز
  لوسیان 61
رجب زاده 72
    58 توحیدی مهر


نتیجه نهایی

سایپا کرج 2 - 1 راه آهن شهر ری
یزدانی 25
حسینی 42
منوچهری ماسوله 01
صادقی 73
  92 زنیدپور
 


نتیجه نهایی

استیل آذین تهران 2 - 2 ذوب آهن اصفهان
چییرا 75
کعبی 10
کعبی 47
  46 خلعتبری
52 حسینی
56 صلصالی
76 مسلمان
88 عشوری


مشاهده ادامه مطلب نتیجه نهایی مسابقات هفته بیستم لیگ برتر 88-89

یا حبیب الباکین

یک

یادم آمد شب بی چتر وکلاهی که به بارانی مرطوب خیابان زدم آهسته و گفتم چه هوایی است خدایی من و آغوش رهائی سپس آنقدر دویدم طرف فاصله تا از نفس افتاد نگاهم به نگاهی ، دلم آرام شد آنگونه که هر قطرهء باران غزلی بود نوازش گر احساس که می گفت فلانی! چه بخواهی چه نخواهی به سفر می روی امشب چمدانت پر باران شده پیراهنی از ابر به تن کن وبیا! پس سفر آغاز شد و نوبت پرواز شد و راه نفس باز شد و قافیه ها از قفس حنجره آزاد و رها در منِ شاعر منِ بی تاب تر از مرغ مهاجر به کجا می روم اقلیم به اقلیم خدا هم سفرم بود و جهان زیر پرم بود سراسر که سر راه به ناگاه  مرا تیشهء فرهاد صدا زد :نفسی صبر کن ای مرد مسافر قسمت می دهم ای دوست سلام من دلخستهء مجنون شده را نیز به شیرین غزلهای خداوند به معشوق دوعالم برسان. باز دلم شور زد آخر به کجا می روی ای دل که چنین مست ورها می روی ای دل مگر امشب به تماشای خدا می روی ای دل نکند باز به آن وادی...مشغول همین فکر وخیالات پر از لذت و پر جاذبه بودم که مشام دل من پر شد از آن عطر غریبی که نوشتند کمی قبل اذان سحر جمعه پراکنده در آن دشت خداییست.

دو

چشم وا کردم وخود را وسط صحن وسرا ، عرش خدا، کرب وبلا ، مست و رها در دل آیینه جدا از غم دیرینه ولی دست به سینه یله دیدم من سر تا به قدم محو حرم بال ملک دور و برم یک سره مبهوت به لاهوت رسیدم چه بگویم که چه دیدم که دل از خویش بریدم به خدا رفت قرارم نه به توصیف چنین منظره ای واژه ندارم سپس آهسته نشستم،و نوشتم (فقط ای اشک امانم بده تا سجدهء شکری بگذارم )که به ناگاه نسیم سحری از سر گلدستهء باران واذان آمدو یک گوشه از آن پردهء در شور عراقی و حجازی به هم آمیخته را پس زدو چشم دلم افتاد به اعجاز خداوند به شش گوشهء معشوق خدایا تو بگو این منم آیا که سراپا شده ام محو تمنا و نماشا فقط این را بنویسید رسیده است لب تشنه به دریا دلم آزاد شد از همهمه دور از همه مدهوش غم وغصه فراموش در آغوش ضریح پسر فاطمه آرام سر انجام گرفتم.

 سه

...

شاعر: حمیدرضا برقعی

مشاهده ادامه مطلب یا حبیب الباکین

فرارسیدن ایام محرم

فرارسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) را تسلیت می نماییم .

باز محرم شد و دلها شکست از غم زینب دل زهرا شکست

باز محرم شد و لب تشنه شد از عطش خاک کمرها شکست

آب در این تشنگی از خود گذشت دجله به خون شد دل صحرا شکست

قاسم ولیلا همه در خون شدند این چه غمی بود که دنیا شکست

محرم ماه غم نیست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسین است

فرارسیدن ماه محرم  رابه تمام شیعیان عزیز تسلیت می گوییم .

التماس دعا

مشاهده ادامه مطلب فرارسیدن ایام محرم

خواب یکی از پایه های اصلی تندرستی است

هیچ کس هنوز به درستی نمی داند که در طول خواب شبانه چه اتفاقاتی برای بدن رخ می دهند. تنها نکته ای که برای دانشمندان روشن شده ، این است که خواب تأثیرات مثبتی بر سیستم ایمنی بدن می گذارد. این نکته، نتیجه ی تازه ترین بررسی گروهی از پژوهشگران دانشگاه "کارنگی ملون" (Carnegie- Mellon) در آمریکا است. هدف این محققان، یافتن ارتباط میان خواب و مبتلاشدن به بیماری سرماخوردگی بود.

سرانجام پس از پژوهشی چهارساله، مشخص شد، کسانی که کمتر از ٣ ساعت در شب می خوابند، در مقایسه با کسانی که یک خواب کامل هشت ساعته داشته اند، سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرماخوردگی قرار دارند.

البته این نکته به این معنا نیست که سپری کردن ٨ ساعت در رختخواب، به خودی خود کافی است، بلکه کیفیت خواب هم در این میان نقشی اساسی بازی می کند. کسانی که بیشتر از ١٠ درصد از زمانی را که در رختخواب هستند، بیدارند و غلت می زنند، تا پنج برابر بیشتر از آن دسته ای که تمام مدت خوابیده اند، مریض می شوند.

نه کم، نه زیاد

برای انجام این پژوهش، دانشمندان ٢٢٢ نفر را در بازه ی زمانی پنج تا ده هفته زیر نظر داشتند. اضافه بر آن، افراد تحت آزمایش، دو هفته تمام، از طریق تلفن، پژوهشگران را در جریان عادت های خوابیدنشان قرار می دادند.

مرحله آخر، سپری کردن ٧ روز در قرنطینه بود؛ جایی که آنها در معرض نوعی از ویروس سرماخوردگی قرار گرفتند. پس از آن، تمام نشانه های بیماری توسط محققان ثبت شد و یک ماه بعد نمونه های خونی، برای بررسی واکنش سیستم ایمنی بدن آزمایش شدند.

هرچه مدت زمان خوابیدن کوتاه تر و کیفیت خواب هم پایین تر بود، به همان میزان خطر ابتلا به ویروس سرماخوردگی هم شدیدتر بوده است. نکته قابل توجه در این میان، چند برابر شدن خطر عفونت در زمانی بوده که فرد به اصطلاح بدخواب شده است.

تحقیقات پیشین نشان داده بودند، کسانی که بین ۶ تا ٨ ساعت می خوابند، جزء انسان های سالم به شمار می آیند. البته خواب آلوها نباید فکر کنند که خواب زیاد با این حساب مفید و ضروری است؛ هرچند که گروه پژوهشی مورد بحث نتوانستند این نکته را ثابت کنند. زیرا به گفته سرپرست گروه، آنها تنها افراد سالم را برای این پژوهش انتخاب کرده بودند، اما با این حال، خواب زیاد اغلب نشانه ی بیماری های مزمن است.

 ۶تا ٨ ساعت خواب از نظر محققان، میزان معقول و منطقی برای استراحت و خستگی درکردن است. البته حیوانات هم از مزیت های خواب کامل بی بهره نمانده اند. به تازگی نتیجه ی بررسی دانشمندان مؤسسه "ماکس پلانک" نشان داده است که خواب طولانی بسیاری از حیوانات را در مقابل انگل ها محافظت می کند.

مشاهده ادامه مطلب خواب یکی از پایه های اصلی تندرستی است

و این بحر طویل است...

عصر یک جمعهء دلگیر، دلم گفت بگویم بنویسم که چرا عشق به انسان نرسیده است؟چرا آب به گلدان نرسیده است؟چرا لحظهء باران نرسیده است؟ وهر کس که در این خشکی دوران به لبش جان نرسیده است، به ایمان نرسیده است و غم عشق به پایان نرسیده است. بگو حافظ دلخسته زشیراز بیاید بنویسد که هنوزم که هنوز است چرا یوسف گمگشته به کنعان نرسیده است ؟چرا کلبه احزان به گلستان نرسیده است؟دل عشق ترک خورد، گل زخم نمک خورد، زمین مرد، زمان بر سر دوشش غم و اندوه به انبوه فقط برد،فقط برد، زمین مرد، زمین مرد ،خداوند گواه است،دلم چشم به راه است، و در حسرت یک پلک نگاه است، ولی حیف نصیبم فقط آه است و همین آه خدایا برسد کاش به جایی، برسد کاش صدایم به صدایی...

عصر این جمعه دلگیر وجود تو کنار دل هر بیدل آشفته شود حس، تو کجایی گل نرگس؟به خدا آه نفس های غریب تو که آغشته به حزنی است زجنس غم و ماتم، زده آتش به دل عالم و آدم مگر این روز و شب رنگ شفق یافته در سوگ کدامین غم عظمی به تنت رخت عزا کرده ای؟ ای عشق مجسم! که به جای نم شبنم بچکد خون جگر دم به دم از عمق نگاهت. نکند باز شده ماه محرم که چنین می زند آتش به دل فاطمه آهت به فدای نخ آن شال سیاهت به فدای رخت ای ماه! بیا صاحب این بیرق و این پرچم و این مجلس و این روضه و  این بزم توئی ،آجرک الله!عزیز دو جهان یوسف در چاه ،دلم سوخته از آه نفس های غریبت دل من بال کبوتر شده خاکستر پرپرشده، همراه نسیم سحری روی پر فطرس معراج نفس گشته هوایی و سپس رفته به اقلیم رهایی، به همان  صحن و سرایی که شما زائر آنی و خلاصه شود آیا که مرا نیز به همراه خودت زیر رکابت  ببری تا بشوم کرب و بلایی، به خدا در هوس دیدن شش گوشه دلم تاب ندارد ،نگهم خواب ندارد، قلمم گوشه دفتر غزل ناب ندارد، شب من روزن مهتاب ندارد، همه گویند به انگشت اشاره مگر این عاشق بیچارهء دلدادهء دلسوخته ارباب ندارد...تو کجایی؟ تو کجایی شده ام باز هوایی،شده ام باز هوایی...

گریه کن ،گریه وخون گریه کن آری که هر آن مرثیه را خلق شنیده است شما دیده ای آن را و اگر طاقتتان هست کنون من نفسی روضه ز مقتل بنویسم، و خودت نیز مدد کن که قلم در کف من همچو عصا در ید موسی بشود چون تپش موج مصیبات بلند است، به گستردگی ساحل نیل است، و این بحر طویل است وببخشید که این مخمل خون بر تن تبدار حروف است که این روضهء مکشوف لهوف است، عطش بر لب عطشان لغات است و صدای تپش سطر به سطرش همگی موج مزن آب فرات است، و ارباب همه سینه زنان کشتی آرام نجات است ،ولی حیف که ارباب «قتبل العبرات» است، ولی حیف که ارباب«اسیر الکربات» است، ولی حیف هنوزم که هنوز است حسین ابن علی تشنهء یار است و زنی محو تماشاست زبالای بلندی، الف قامت او دال و همه هستی او در کف گودال و سپس آه که «الشّمرُ ...»خدایا چه بگویم «که شکستند سبو را وبریدند ...» دلت تاب ندارد به خدا با خبرم می گذرم از تپش روضه که خود غرق عزایی، تو خودت کرب و بلایی، قسمت می دهم آقا به همین روضه که در مجلس ما نیز بیایی، تو کجایی ... تو کجایی...

شاعر: حمیدرضا برقعی

مشاهده ادامه مطلب و این بحر طویل است...

حین راه رفتن با تلفن همراه صحبت نکنید

مطالعه محققان علوم پزشکی در دانشگاه ایلینویز نشان می دهد استفاده از تلفن همراه هنگام راه رفتن، برای سلامت انسان مضر است.

به گزارش «سلامت نیوز» به نقل از یونایتدپرس، در این مطالعه ، شرکت کنندگان از یک خیابان مجازی رد می شدند در حالی که با یک تلفن همراه صحبت می کردند یا اینکه در حال گوش کردن به موسیقی بودند.

این دانشمندان اعلام کردند دریافتند کسانی که موسیقی گوش می کردند قادر بودند ترافیک را ارزیابی کنند و خود را از خطرات آن مصون نگاه دارند ولی استفاده کنندگان از گوشی تلفن همراه از خطرات دور و بر خود آگاهی نداشتند.

دکتر آرت کرامر استاد بخش روان شناسی که سرپرستی گروه محققان را بر عهده داشت گفت بسیاری از مردم تصور می کنند هنگامی که راه می روند ، مشکلی برای آنان پیش نمی آید.

ولی این تصور هنگامی صحیح است که خطری در پیش روی انسان نباشد ولی هنگامی که در شهر و فضای پر سر و صدا و خطرناک خیابان ها راه می رویم ، اگر در حال گفتگو با تلفن همراه باشیم خطرات زیادی ما را تهدید می کند.

بر اساس این مطالعه که نتایج آن در شماره اخیر نشریه جلوگیری از حوادث منتشر شد ، محققان دریافتند مدت زمان گذشتن از خیابان در بزرگسالانی که هنگام راه رفتن از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند به میزان بیست و پنج درصد بیشتر از دیگران است .

محققان مطالعه دیگری بر روی شصت فرد بزرگسال در همین رابطه انجام داده اند که نتایج آن هنوز منتشر نشده است.

مشاهده ادامه مطلب حین راه رفتن با تلفن همراه صحبت نکنید

قصه شیرین

مهرورزان زمین های کهن

هرگز از خویش نگفتند سخن

که در آنجا که «تو» یی

برنیاید دگر آواز از «من»!

ما هم این رسم کهن را بسپاریم به یاد

هرچه میل دل دوست

بپذیریم به جان؛

هرچه جر میل دل او؛

بسپاریم به باد!

آه!

باز این دل سرگشته من

یاد آن قصه شیرین افتاد:

بیستون بود و تمنای دو دوست.

آزمون بود و تماشای دو عشق.

در زمانی که چو کبک،

خنده می زد «شیرین»؛

تیشه می زد «فرهاد»!

نتوان گفت به جانبازی «فرهاد»: افسوس!

نتوان کرد ز بی دردی «شیرین» فریاد.

کار «شیرین» به جهان شور برانگیختن است!

عشق در جان کسی ریختن است!

کار فرهاد بر آوردن میل دل دوست

خواه با شاه درافتادن و گستاخ شدن

خواه با کوه درآویختن است.

رمز شیرینی این قصه کجاست؟

که نه تنها شیرین،

بی نهایت زیباست:

آنکه آموخت به ما درس محبت می خواست:

جان، چراغان کنی از عشق کسی

به امیدش ببری رنج بسی

تب و تابت بودت هر نفسی

به وصالی برسی یا نرسی!

سینه بی عشق مباد!

 

شاعر: فریدون مشیری از دفتر لحظه ها و احساس

مشاهده ادامه مطلب قصه شیرین

سنگهای شفا بخش و خواص درمانی آنها

برای مشاهده کامل متن به ادامه مطلب بروید

هر سنگ با متولد ماه خاصی ارتباط بیشتر و بهتری برقرار می کند و می تواند برای درمان بیماریها یا متعادل کردن قوای روحی و دماغی او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشید که برای متولدین هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممکن است چندین سنگ دیگر هم مفید باشد.

 شما سنگ ها را چقدر می شناسید و درباره آنها چه اطلاعاتی دارید؟


مشاهده ادامه مطلب سنگهای شفا بخش و خواص درمانی آنها

نیاز

لوئیز رفدفن، زنی بود با لباسهای کهنه و مندرس، و نگاهی مغموم. وارد خواربار فروشی محله شد و با فروتنی از صاحب مغازه خواست کمی خواروبار به او بدهد. به نرمی گفت شوهرش بیمار است و نمی تواند کار کند و شش بچه شان بی غذا مانده اند.
جان لانگ هاوس، صاحب مغازه، با بی اعتنایی محلش نگذاشت و با حالت بدی خواست او را بیرون کند.
زن نیازمند در حالی که اصرار میکرد گفت: «آقا شما را به خدا به محض اینکه بتوانم پولتان را میآورم .»
جان گفت نسیه نمی دهد. مشتری دیگری که کنار پیشخوان ایستاده بود و گفت و گوی آن دو را می شنید به مغازه دار گفت : «ببین این خانم چه میخواهد خرید این خانم با من .»
خواربار فروش گفت: لازم نیست خودم می دهم لیست خریدت کو ؟
لوئیز گفت : اینجاست.
- « لیست ات را بگذار روی ترازو به اندازه وزنش هر چه خواستی ببر.» !!
لوئیز با خجالت یک لحظه مکث کرد، از کیفش تکه کاغذی درآورد و چیزی رویش نوشت و آن را روی کفه ترازو گذاشت. همه با تعجب دیدند کفه ترازو پایین رفت.
خواربارفروش باورش نمیشد.
مشتری از سر رضایت خندید.
مغازه دار با ناباوری شروع به گذاشتن جنس در کفه دیگر ترازو کرد کفه ترازو برابر نشد، آن قدر چیز گذاشت تا کفه ها برابر شدند.
در این وقت، خواربار فروش با تعجب و دلخوری تکه کاغذ را برداشت ببیند روی آن چه نوشته است.
کاغذ لیست خرید نبود، دعای زن بود که نوشته بود:
« ای خدای عزیزم تو از نیاز من با خبری، خودت آن را برآورده کن »

مشاهده ادامه مطلب نیاز

لانه گجشک

روز ها گذشت و گنجشک با خدا هیچ نگفت. فرشتگان سراغش را از خدا میگرفتند،و خدا هر بار به فرشتگان میگفت: می آید من تنها گوشی هستم که ناله هایش را میشنوم و یگانه قلبی که دردهایش را در خود نگه میدارم.
سرانجام گنجشک روی شاخه ای از درخت دنیا نشست .گنجشک هیچ نگفت و خدا لب به سخن گشود: با من بگو از هرآنچه در سینه تو سنگینی میکند.
گنجشک گفت لانه کوچکی داشتم ، آرامگاه خستگی هایم بود و سرپناه بی کــسی ام.تو همان را هم از من گرفتی این طوفان بی موقع چه بود؟! از لانه کوچک من چه میخواستی؟ کجای دنیا را گرفته بود؟!...و سنگینی بغض، راه بر کلامش بست.
سکوتی در عرش طنین انداز شد و فرشتگان همه سر به زیر انداختند.
خدا گفت :
ماری در راه لانه ات بود و تو خواب بودی ، باد را گفتم تا لانه ات را واژگون کند و آنگاه تو از کمین مار پر گشودی. بدان که چه بسیار بلاها بود که من به واسطه محبتم از تو دفع کردم و تو ندانسته به دشمنی ام برخاستی
و گنجشک در خدایی خدا ماند و اشک در دیدگانش نشست ناگهان چیزی در درونش فرو ریخت و های های گریه هایش ملکوت خدا را پر کرد

مشاهده ادامه مطلب لانه گجشک

خواستگاری دانشجویی (دانشگاه آزاد)

مشاهده کامل متن در ادامه مطلب

بعد از این که مدت ها دنبال دختری باوقار و باشخصیت گشتیم که هم خانواده ی اصیل و مؤمنی داشته باشد و هم حاضر به ازدواج با من باشد، بالاخره عمه ام دختری را به ما معرفی کرد.وقتی پرسیدم از کجا می داند این دختر همان کسی است که من می خواهم، گفت:راستش توی تاکسی دیدمش.از قیافه اش خوشم آمد.دیدم همانی است که تو می خواهی.وقتی پیاده شد، من هم پیاده شدم و تعقیبش کردم.دم در خانه اش به طور اتفاقی بابایش را دیدم که داشت با یکی از همسایه ها حرف می زد.به ظاهرش می خورد که آدم خوبی باشد.خلاصه قیافه ی دختره که حسابی به دل من نشسته بود،گفتم: من هر طور شده این وصلت را جور می کنم.
ما وقتی حرف های محکم و مستدل عمه مان را شنیدیم.گفتیم: یا نصیب و یا قسمت! چه قدر دنبال دختر بگردیم؟از پا افتادیم، همین را دنبال می کنیم.ان شاء الله خوب است.این طوری شد که رفتیم به خواستگاری آن دختر.

مشاهده ادامه مطلب خواستگاری دانشجویی (دانشگاه آزاد)

آیا می‌توانید وقتی با موبایل صحبت می‌کنید مستقیم راه بروید!؟

دانشمندان دانشگاه واشنگتن دریافتند افرادی که مشغول صحبت کردن با تلفن همراه هستند، توانایی راه رفتن بر روی یک خط مستقیم را ندارند.
محققان با زیر نظر گرفتن مسیر حرکت صدها نفر در محوطه دانشگاه پی به این حقیقت بردند محققان دانشگاه واشنگتن غربی فردی را در لباس دلقکها سوار بر یک تک چرخ به محوطه دانشگاه فرستادند و از وی درخواست کردند افرادی که به وی توجه می کنند را زیر نظر گرفته و تعداد آنها را به خاطر بسپارد.
نتیجه این بررسی مبتکرانه نشان داد افرادی که مشغول به صحبت با تلفن همراه هستند به صورت تصادفی در مسیری پر پیچ و خم حرکت کرده و از حضور دیگر رهگذران آگاه نمی‌شوند همچنین بیش از دو سوم این افراد متوجه حضور دلقک سوار بر تک چرخ که لباس‌هایی به رنگ زرد و بنفش تند، کفشهایی بزرگتر از حد معمولی و دماغی بزرگ و قرمز رنگ در برداشت نشدند.
بر اساس نتایج اعلام شده تنها یک چهارم افرادی که مشغول صحبت با تلفن همراه بودند، 50 درصد افرادی که مشغول صحبت با تلفن همراه نبوده اند و 71 درصد از افرادی که به صورت زوج حرکت می‌کرده اند، متوجه حضور دلقک در محوطه شده بودند.
نتیجه این آزمایش ساده و جالب توجه تاییدی است بر این حقیقت که کاربران تلفن همراه در حین صحبت کردن کاملا سرگردان، بی هدف و بی توجه به اطراف حرکت می‌کنند.
بر اساس گزارش تلگراف، اثبات این پدیده که محققان دانشگاه واشنگتن غربی آن را "نابینایی توجهی" می‌خوانند، می‌تواند به خطرناک بودن صحبت با تلفن همراه حین رانندگی نیز تاکید داشته باشد.

مشاهده ادامه مطلب آیا می‌توانید وقتی با موبایل صحبت می‌کنید مستقیم راه بروید!؟

هرگز زود قضاوت نکن !

مرد مسنی به همراه پسر 2? ساله‌اش در قطار نشسته بود. در حالی که مسافران در صندلی‌های خود نشسته بودند، قطار شروع به حرکت کرد.
به محض شروع حرکت قطار پسر 2? ساله که کنار پنجره نشسته بود پر از شور و هیجان شد. دستش را از پنجره بیرون برد و در حالی که هوای در حال حرکت را با لذت لمس می‌کرد فریاد زد: پدر نگاه کن درخت‌ها حرکت می‌کنن. مرد مسن با لبخندی هیجان پسرش را تحسین کرد.
کنار مرد جوان، زوج جوانی نشسته بودند که حرف‌های پدر و پسر را می‌شنیدند و از حرکات پسر جوان که مانند یک کودک ? ساله رفتار می‌کرد، متعجب شده بودند.
ناگهان جوان دوباره با هیجان فریاد زد: پدر نگاه کن دریاچه، حیوانات و ابرها با قطار حرکت می‌کنند.
زوج جوان پسر را با دلسوزی نگاه می‌کردند.
باران شروع شد چند قطره روی دست مرد جوان چکید.
او با لذت آن را لمس کرد و چشم‌هایش را بست و دوباره فریاد زد: پدر نگاه کن باران می‌بارد،‌ آب روی من چکید.
زوج جوان دیگر طاقت نیاورند و از مرد مسن پرسیدند: ‌چرا شما برای مداوای پسرتان به پزشک مراجعه نمی‌کنید؟
مرد مسن گفت: ما همین الان از بیمارستان بر می‌گردیم. امروز پسر من برای اولین بار در زندگی می‌تواند ببیند.

مشاهده ادامه مطلب هرگز زود قضاوت نکن !

جراحی بینی

جراحی بینی

جراحی پلاستیک بینی مانند هر جراحی دیگری ممکن است با عوارضی همراه شود. اما درصورت دقت و مهارت جراح و رعایت نکات و دستورات توسط بیمار احتمال این عوارض به حداقل می‌رسد...
عوارض جراحی بینی را به دو دسته می‌توان تقسیم کرد: آن دسته از عوارض بینی که در عملکرد بینی خود را نمایان می‌کنند، مانند چسبندگی‌های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی که موجب مشکل تنفسی می‌شود.
دیگر،‌ عوارضی که در ظاهر بینی نمود می‌یابد که عمدتا ناشی از برداشتن بیش از اندازه بافت‌های بینی است، مانند کوچک شدن بیش از حد بینی، که نامتناسب با اجزای صورت جلوه می‌کند.
عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی
کم نیستند بیمارانی که پس از جراحی بینی دچار مشکلات تنفسی شده‌اند. این موضوع اهمیت توجه به مسایل داخل بینی در حین جراحی بینی را می‌رساند. ابعاد جراحی بینی بسیار فراتر از تغییرات در ظاهر بینی است و توجه چندجانبه جراح بینی به تمام این ابعاد، میزان بروز عوارض تنفسی را به حداقل می‌رساند.اختلال در عملکردهای حیاتی بینی عواقب ناگواری در سلامت و زندگی افراد و جامعه برجای خواهد گذاشت.
تنفس حیاتی‌ترین عملکرد زندگی است که نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت‌های بدن است. هنگامی که تنفس از مسیر طبیعی خود از راه بینی منحرف شود عوارض آن تمام بافت‌های بدن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. فردی که تنفس از راه بینی را از دست بدهد، نه تنها در زندگی فردی، بلکه در روابط اجتماعی نیز مشکلات زیادی را تجربه خواهد کرد. بی‌حالی، خواب آلودگی، کسالت، بی‌حوصلگی و عصبی بودن ممکن است در اثر اختلال تنفسی بینی پدید آید. محرومیت از تنفس بینی، خشکی مجاری تنفسی و ضعف سیستم دفاعی آن را در پی خواهد داشت.
تنفس‌ مزمن‌ از دهان‌ سبب‌ ایجاد خشکی‌، زخم ‌و درد در ناحیه حلق می‌شود و ممکن‌ است ‌ به‌ احساس‌ توده‌ای‌ در گلو منجر شود. گاه‌ التهاب‌ بینی‌ همراه‌، موجب‌ بسته شدن موقت و عدم تخلیه‌ سینوس‌های‌ اطراف ‌بینی‌ و نیز درد سینوسی، سردرد یا احساس پری، سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت می‌شود. بسته شدن شیپوراستاش‌ ـ ناشی‌ از گرفتگی بینی‌ ـ می‌تواند سبب‌ احساس‌ گرفتگی یا پری‌ گوش‌ شود.
سوزش‌ چشم‌ یا اشک‌ریزش‌ ممکن‌ است ‌نشان‌دهنده‌ بسته شدن مجرای‌ اشکی‌ در بخش پایینی بینی‌ باشد. ترشحات‌ مزمن‌ بینی‌ یا خشکی‌ حلق‌ ممکن‌ است‌ سبب ‌پدیده‌ تحریکی‌ در حنجره‌ شود که‌ همراه‌ خشونت‌ صدا، سرفه‌ و احساس‌ نیاز مداوم‌ برای‌ صاف‌ کردن‌ گلو است‌. صدای‌ تودماغی علامتی‌ از گرفتگی راه‌ هوایی‌ بینی‌است‌. اختلال بویایی، احساس سرماخوردگی طولانی، خرخر و مشکلات تنفسی حین خواب از علایم دیگر اختلال عملکرد بینی است. وجود علایم فوق موجب افت قابل ملاحظه در کیفیت زندگی افراد می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید

مشاهده ادامه مطلب جراحی بینی

لطف خدا

صاحب کنزالفوائد که یکى از علماى بزرگ شیعه است مى گوید روزى در یکى از خیابانهاى قاهره براى انجام کارى مى رفتم . در بین راه به یکى از آشنایان برخورد کردم که از طالبین علم و حدیث بود او همراه من آمد، همین طور که مى رفتیم در یکى از بازارها مصادف با پسرکى شدیم ، آن مرد طورى که به پسرک نگاه کرد که من مشکوک شدم . بالاخره از من جدا شد پیش آن پسر رفت ، دیدم با او خنده و شوخى مى کند، وقتى برگشت بر این کار، او را سرزنش کردم ، گفتم شایسته نیست از مثل تو چنین عملى . هنوز چند قدمى بیش نرفته بودیم که چشم ما به ورقه اى خورد که روى زمین افتاده بود. من با خود گفتم مبادا در آن اسم خدا باشد از روى زمین برداشتم ، دیدم نوشته اى است قدیمى و کهنه شده مثل اینکه قطعه اى از کتابى است ، در آن ورقه حدیثى مشاهده کردم که ابتدایش نبود مضمون حدیث این بود.
بگو برادر دینى و کمک کار تو در ایمان هستم ، ولى از تو چیزى مشاهده کردم که نمى توانم ساکت باشم هیچ عذرى هم در این مورد از تو پذیرفته نیست . دیدم با پسرکى جوان و جاهل به دستورات خدا، شوخى و خنده مى کنى ! تو مردى هستى که خداوند مقامت را بلند نموده براى اینکه طالب علم هستى . تو از اشخاصى هستى که به منزله صدیقین مى باشند زیرا از پیامبر و جبرئیل و خدا حدیث نقل مى کنى و مردم آن را گوش مى دهند و مى نویسند و بر گفته تو اعتماد مى کنند، همان را روش دینى خود قرار مى دهند، به تو گوشزد مى کنم مبادا این عمل را تکرار کنى ، همانا من بر تو مى ترسم از خشم آن خدایى که مردمان دانا را پیش از نادانان مورد مؤ اخذه قرار مى دهد و اشخاص فاسقى را که حامل قرآنند قبل از کافرین عذاب و کیفر مى کند.
از دیدن این ورقه حال عجیبى براى ما پیدا شد، پند و اندرزى مؤ ثرتر از این ندیده بودم همین که رفیقم ورقه را خواند در اضطراب و ناراحتى شدیدى قرار گرفت . معلوم شد این هم لطف خداست براى ما، پس از مدتى خودش ‍ گفت : بعد از مشاهده آن ورقه تمام کارهاى گذشته را که مخالف دستورات دین بود کنار گذاشتم .

مشاهده ادامه مطلب لطف خدا

برنامه بازی هفته 20 لیگ برتر

هفته 20 لیگ برتر

26آذر

14:00

پنج‌شنبه

پیکان

-

ملوان

صبای‌قم

-

ابومسلم

راه‌آهن

-

سایپا

استقلال‌اهواز

-

مس

26آذر

14:30

پنج‌شنبه

ذوب‌آهن

-

استیل‌آذین

26آذر

16:15

پنج‌شنبه

استقلال

-

فولاد

 

27آذر

14:00

جمعه

مقاومت

-

سپاهان

شاهین

-

تراکتور‌سازی

27آذر

15:00

جمعه

پاس

-

پرسپولیس

مشاهده ادامه مطلب برنامه بازی هفته 20 لیگ برتر

بیسکویت

یک زن جوان در سالن فرودگاه منتظر پروازش بود. چون هنوز چند ساعت به پروازش باقی مانده بود ، تصمیم گرفت برای گذراندن وقت کتابی خریداری کند. او یک بسته بیسکویت نیز خرید. او بر روی یک صندلی دسته دار نشست و در آرامش شروع به خواندن کتاب کرد. در کنار او یک بسته بیسکویت بود و در کنارش مردی نشسته بود و داشت روزنامه می خواند.
وقتی که او نخستین بیسکویت را به دهان گذاشت ، متوجه شد که مرد هم یک بیسکویت برداشت و خورد. او خیلی عصبانی شد ولی چیزی نگفت. پیش خود فکر کرد: «بهتر است ناراحت نشوم ، شاید اشتباه کرده باشد.» ولی این ماجرا تکرار شد. هر بار که او یک بیسکویت برمی داشت ، آن مرد هم همین کار را می کرد. این کار او را حسابی عصبانی کرده بود ولی نمی خواست واکنش نشان دهد.
وقتی که تنها یک بیسکویت باقی مانده بود ، پیش خود فکر کرد:
«حالا ببینم این مرد بی ادب چه کار خواهد کرد؟»
مرد آخرین بیسکویت را نصف کرد و نصفش را خورد.
این دیگه خیلی پررویی می خواست!
او حسابی عصبانی شده بود.
در این هنگام بلندگوی فرودگاه اعلام کرد که زمان سوار شدن به هواپیماست. آن زن کتابش را بست ، چیزهایش را جمع و جور کرد و با نگاه تندی که به مرد انداخت از آنجا دور شد و به سمت دروازه اعلام شده رفت.
وقتی داخل هواپیما روی صندلی اش نشست ، دستش را داخل ساکش کرد تا عینکش را داخل ساکش قرار دهد و ناگهان با کمال تعجب دید که جعبه بیسکویتش آنجاست ، باز نشده و دست نخورده!
خیلی شرمنده شد!!
از خودش
بدش آمد . . .
یادش رفته بود که
بیسکویتی که خریده بود را داخل ساکش گذاشته بود.
آن مرد بیسکویتهایش را با او تقسیم کرده بود ، بدون آنکه عصبانی و برآشفته شده باشد.

مشاهده ادامه مطلب بیسکویت

داستان معنوی

مشاهده کامل و ادامه متن در ادامه مطلب

روزى لرد ویشنو در غار عمیقى در کوه دورافتاده‏اى با شاگردش نشسته و مشغول مراقبه بود. پس از اتمام مراقبه، شاگردش به قدرى تحت تأثیر قرار گرفته بود که خود را به پاى ویشنو انداخت و از او خواست که او را قابل دانسته و به عنوان قدرشناسى به او اجازه دهد که به استادش خدمت کند. ویشنو با لبخند سرش را تکان داد و گفت: "مشکل‏ترین کار براى تو این است که بخواهى با عمل، تلافى چیزى را بکنى که من آن را رایگان به تو داده‏ام". شاگرد به او گفت: "خواهش مى‏کنم استاد! اجازه دهید که افتخار خدمت به شما را داشته باشم". ویشنو موافقت کرد و گفت: "من یک لیوان آب سردِ گوارا مى‏خواهم". شاگرد گفت: "الساعه استاد". و در حالى که از کوه سرازیر مى‏شد، با شادى آواز مى‏خواند.

مشاهده ادامه مطلب داستان معنوی

نامه بی جواب

مشاهده کامل ادامه شعر در ادامه مطلب

سلام بهونه قشنگ من برای زندگی   

آره باز منم همون دیوونه ی همیشگی
فدای مهربونیات چه مکنی با سرنوشت
دلم برات تنگ شده بود این نامه رو واست نوشت
حال من رو اگه بخوای رنگ گلای قالیه
جای نگاهت بد جوری تو صحن چشمام خالیه
ابرا همه پیش منن اینجا هوا پر از غمه
از غصه هام هر چی بگم جون خودت بازم کمه
دیشب دلم گرفته بود رفتم کنار آسمون
فریاد زدم یا تو بیا یا من و پیشت برسون
فدای تو! نمی دونی بی تو چه دردی کشیدم
حقیقت رو واست بگم به آخر خط رسیدم
رفتی و من تنها شدم با غصه های زندگی
قسمت تو سفر شد و قسمت من آوارگی
نمی دونی چه قدر دلم تنگه برای دیدنت
برای مهربونیات نوازشات بوسیدنت
به خاطرت مونده یکی همیشه چشم به راهته
یه قلب تنها و کبود هلاک یه نگاهته

مشاهده ادامه مطلب نامه بی جواب

تو همانی که می اندیشی

کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد. بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود.
مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید. یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد . جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم.
مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد.
بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت.

توهمانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی به دنبال  رویا هایت برو و به یاوه های مرغ و خروسهای اطرافت فکر نکن

مشاهده ادامه مطلب تو همانی که می اندیشی

راز زندگی

دو روز مانده به پایان جهان تازه فهمید که هیچ زندگی نکرده است تقویمش پر شده بود و تنها دو روز، تنها دو روز خط نخورده باقی بود پریشان شد و آشفته و عصبانی نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد. داد زد و بد و بیراه گفت.خدا سکوت کرد. جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت. خدا سکوت کرد. آسمان و زمین را به هم ریخت. خدا سکوت کرد.به پر و پای فرشته‌و انسان پیچید. خدا سکوت کرد. کفر گفت و سجاده دور انداخت. خدا سکوت کرد دلش گرفت و گریست و به سجده افتاد. خدا سکوتش را شکست و گفت: عزیزم، اما یک روز دیگر هم رفت. تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست دادی. تنها یک روز دیگر باقی است. بیا و لااقل این یک روز را زندگی کن.لا به لای هق هقش گفت: اما با یک روز... با یک روز چه کار می توان کرد؟ ... خدا گفت: آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند، گویی هزار سال زیسته است و آنکه امروزش را در نمی‌یابد هزار سال هم به کارش نمی‌آید. آنگاه سهم یک روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: حالا برو و زندگی کن.او مات و مبهوت به زندگی نگاه کرد که در گودی دستانش می‌درخشید. اما می‌ترسید حرکت کند. می‌ترسید راه برود. می‌ترسید زندگی از لا به لای انگشتانش بریزد. قدری ایستاد... بعد با خودش گفت: وقتی فردایی ندارم، نگه داشتن این زندگی چه فایده‌ای دارد؟ بگذارد این مشت زندگی را مصرف کنم.آن وقت شروع به دویدن کرد. زندگی را به سر و رویش پاشید. زندگی را نوشید و زندگی را بویید. چنان به وجد آمد که دید می‌تواند تا ته دنیا بدود، می تواند بال بزند، می‌تواند پا روی خورشید بگذارد. می تواند .... او در آن یک روز آسمانخراشی بنا نکرد، زمینی را مالک نشد ، مقامی را به دست نیاورد، اما .... اما در همان یک روز دست بر پوست درختی کشید، روی چمن خوابید، کفشدوزکی را تماشا کرد ، سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی که او را نمی‌شناختند سلام کرد و برای آنها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد. او در همان یک روز آشتی کرد و خندید و سبک شد. لذت برد و سرشار شد و بخشید. عاشق شد و عبور کرد و تمام شد. او در همان یک روز زندگی کرد،  اما فرشته‌ها در تقویم خدا نوشتند: امروز او درگذشت. کسی که هزار سال زیسته بود!

مشاهده ادامه مطلب راز زندگی

جدول رده بندی لیگ برتر 88-89 در پایان هفته نوزدهم

 

تیم

بازی

امتیاز

1

سپاهان

19

40

2

ذوب‌آهن

19

36

3

استقلال

19

30

4

مقاومت

19

30

5

پرسپولیس

19

29

6

پیکان

19

29

7

استیل‌آذین

19

28

8

ملوان

19

28

9

تراکتور‌سازی

19

27

10

استقلال‌اهواز

19

27

11

صبای‌قم

19

23

12

سایپا

19

23

13

شاهین

19

21

14

مس

19

19

15

پاس

19

18

16

راه‌آهن

19

18

17

فولاد

19

15

18

ابومسلم

19

14

مشاهده ادامه مطلب جدول رده بندی لیگ برتر 88-89 در پایان هفته نوزدهم

نتیجه نهایی مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر 88-89


استقلال تهران 3 - 2 مقاومت سپاسی
18 امیرحسین صادقی
22 کیانوش رحمتی
45 فرهاد مجیدی
66 فابیو جانواریو
78 سیدمهدی سیدصالحی
91 فرهاد مجیدی
  46 مهرداد کریمیان
90 گل به خودی


نتیجه نهایی

مس کرمان 2 - 3 فولاد مبارکه سپاهان
34 ادینهو لوسیان
67 مهدی رجب زاده
  06 محسن بنگر
41 عماد محمدرضا
45 ابراهیم توره


نتیجه نهایی

پیکان قزوین 1 - 1 فولاد خوزستان
20 حسین معمار
25 کارلوس
  95 سعید رمضانی


نتیجه نهایی

پاس همدان 1 - 0 ابومسلم مشهد
77 مقداد قباخلو
   


نتیجه نهایی

صبای قم 4 - 2 استیل آذین تهران
24 داود حقی
40 داود حقی
41 داود حقی
45 سهراب بختیارزاده
50 داود حقی
78 ابوالفضل حاجی زاده
  12 افشین چاووشی
31 حسین کعبی


نتیجه نهایی

شاهین بوشهر 2 - 0 سایپا کرج
06 عباس پورخسروانی
43 مهدی کیانی
  30 رضا محمودی


نتیجه نهایی

ذوب آهن اصفهان 1 - 0 تراکتورسازی تبریز
16 محسن مسلمان
44 محمدرضا خلعتبری
88 محمدرضا خلعتبری
  90 امیر محبی دوبخشری


نتیجه نهایی

استقلال اهواز 1 - 0 پرسپولیس تهران
07 جواد رزاقی
29 جاسم صادقی
85 محسن ارزانی
90 میلاد میداوودی
  24 مجتبی زارع
72 غلامحسین بادامکی


نتیجه نهایی

راه آهن شهر ری 1 - 2 ملوان بندرانزلی
37 محسن میرابی
70 میلاد زنیدپور
  26 پژمان نوری
37 فیلیپ آلوز دسوزا


مشاهده ادامه مطلب نتیجه نهایی مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر 88-89

آفیس 2010 بتا عرضه شد

جام جم آنلاین: مایکروسافت نسخه آزمایشی بتای بسته نرم افزاری «آفیس 2010» را برای آزمایش از سوی گروه محدودی از کاربران در دسترس قرار داد. معاون رئیس ارشد بخش «آفیس» مایکروسافت اعلام کرد که نسخه «آفیس 2010 بتا» از 18 نوامبر به صورت رسمی عرضه خواهد شد. در حال حاضر این نسخه برای بارگذاری توسط گروه محدودی از داوطلبان در سایتهای Msdn و TechNet Plus عرضه شده است. بسته نرم افزاری جدید آفیس در دو نسخه 32 و 64 بیت ارائه می شود.  همچنین برخی منابع اعلام کرده اند که «آفیس 2010» به صورت غیرقانونی نیز در شبکه های اشتراک گذاری فایل برای بارگذاری در دسترس قرار گرفته است. براساس گزارش وب نیوز، در ماه جولای مایکروسافت اعلام کرد که در پاسخی قاطع به گوگل تصمیم گرفته است برخی از عملکردهای نسخه سال 2010 آن را به صورت رایگان در شبکه عرضه کند. این محصول آنلاین رایگان تنها شامل برنامه های «ورد» ، «اکسل» ، «پاورپوینت» و «وان نوت» است که از نیمه نخست سال 2010 بر روی اینترنت عرضه خواهد شد.

 

مشاهده ادامه مطلب آفیس 2010 بتا عرضه شد

CD به تاریخ می‌پیوندد

یکی از بزرگترین شرکت های تولیدکننده سی دی در اسکاتلند از توقف تولید این محصول از سال آینده میلادی خبر داد.

به گزارش بی بی سی Linn Products اولین شرکت بزرگ تولیدکننده سی دی و دی وی دی است که از ابتدای سال 2010 میلادی تولید دیسک های فشرده را متوقف می کند.

این شرکت که در زمینه تولید دستگاه های پخش سی دی نیز فعال است قصد دارد از این پس بر روی تولید و عرضه دستگاه های پیشرفته تر و به خصوص دستگاه های پخش دی وی دی متمرکز شود.

فناوری های پیشرفته ای همچون دی وی دی های بلو-ری در سال های اخیر میزان استفاده از سی دی برای ذخیره اطلاعات را به میزان چشمگیری کاهش داده است.

پیش بینی می شود طی یک تا دو سال آینده تولید سی دی و دستگاه های پخش آن به شدت محدود شود و این فناوری نیز به تدریج به تاریخ بپیوندد

مشاهده ادامه مطلب CD به تاریخ می‌پیوندد

راههای داشتن اعصاب آرام

امروز بدترین روز زندگی خود را تجربه کـرده ایـد. کارفـرمـای شما در مقابل دیگران به شما توهین نموده و وقتی در راه برگشت از رستوران بودید، با اتـومـبیل خود تصـادف کرده و این باعث دیر رسیدن به جلسه بعد ازظهر گردیده و موجب برخورد شدیدتر کارفرما شده است.هنگام مراجعه به خانه لیز خورده و با کمر روی زمین می افتیـد. بـا دردسـر فـراوان وارد اتومبیل شده و با سرعت هرچـه تمام به طـرف مـنـزل حرکت کرده و بدلیل سرعت غیر مجاز توسط پلیس جریمه می شوید... تصورش را بکنید.

بعد از تلو تلو خوردن و باز کردن درب منزل فقط میخواهید استراحت کرده و آرامش خـود را بدست بیاورید. بنابراین ممکن است با یک نوشیدنی خنک و تماشای تلویزیون خود را آرام و ریلکس کنید. اما این کار توصیه نمیشود. شما قصد دارید استرس را از خود بیرون نمایید و هدف فقط استراحت کردن نیست. کارشناسان بر این عقیده اند که بهترین راه برای تمدد اعصاب این است که فرد به تدریج احساسات خود را ارضا نماید.

برای مشاهده کامل متن به ادامه مطلب بروید

مشاهده ادامه مطلب راههای داشتن اعصاب آرام

شما چه پرنده ای هستید ؟؟؟

اول فروردین تا 25 فروردین " شاهین "

مقتدر و توانا هستید . معمولا با مهارتی که در کارها و عملتان دارید می توانید از موانع بسیار سخت عبور کنید و در نهایت زرنگی این کار را به گونه ای انجام می دهید که چندان انرژی خود را به هدر ندهید.

 

لطفا برای مشاهده کامل متن به ادامه مطلب بروید

مشاهده ادامه مطلب شما چه پرنده ای هستید ؟؟؟

آیا تو خوشبختی؟

آیا سقفی بالای سرت هست؟
 نانی برای خوردن
  لباسی برای پوشیدن
و ساعتی برای خوابیدن داری؟ آری
  نامی برای خوانده شدن
    کتابی برای آموختن
و دانشی برای یاد دادن داری؟ آری
   بدنی سالم برای برداشتن سبد یک پیرزن.
    سقفی برای شاد کردن یک کودک
دهانی برای خندیدن و خنداندن داری؟ آری
  لحظه‌ای برای حس کردن
   قلبی برای دوست داشتن
و خدایی برای پرستیدن داری؟ آری
  پس خوشبختی
   بسیار خوشبخت.

 

مشاهده ادامه مطلب آیا تو خوشبختی؟

خاطرات دخترک جایی آن دورتر

پنج سال پیش ، دختری بودم که او در کنارش نشسته بود. هر کاری که من می کردم به  رویش می نگریستم که می خندد یا رنجیده؛هر اقدامی که می کردم فکر می کردم او درجواب من چه می کند.

زمان گذشت و زمانه تغییر کرد و به این فکر افتادم که باید ارزش وجودش و وجودش را در زندگیم ثابت کنم،اما نشد.  دیگر شاید روز به روز می گذشت و من حتی دیگر حتی نیم نگاهی به چهره اش نمی کردم تا ببینم از کارهایم چه احساسی دارد. دیگر به این فکر نمی کردم که او کی به من لبخند می زند و یاکی چهره در هم می کشد.

در این اثنا عاشق شدم، با عشقم قدم در راه هم قدمی گذاشتیماما طولی نکشیدکه  از عشقم دور شدم و در این دوری عشقم عوض شد تا جایی که ترسیدم خیلی. بعد از خودم پرسیدم من درست می گویم یا عشق دور افتاده ام. چرا  یافتن جواب تا به این حدسخت شده است .انگار چیزی کم بود در زندگیم که این قدر ضعیف شده بودم .

روز ها را مرور کردم بارها و بارها وناگهان دریافتم که او دیگر مدتی است در کنارم نیست به من نمی خندد، حتی اخم هم نمی کند.از کی رفته بود؟ مدتی قبل را به یاد می آورم که خیلی دورتر از من ایستاده بود و با تیز بینی از پشت عینکش مرا نگاه می کرد، هر چه می کردم یادداشت بر می داشت و فقط همین. آن زمان هم مثل قدیم ها در کنارم نبود پس از کی رفته بود و چرا رفته بود؟

باز فکر کردم، روزهای زندگی را بارها مرورکردم تا عاقبت فهمیدم. او از زمانی در کنارم نیست و به من لبخند نمی زند که من باور کردم:

 خداوند جایی آن دورتر است

مشاهده ادامه مطلب خاطرات دخترک جایی آن دورتر

آیا می دانید...

آیا می‌دانید یک انسان ۸ ثانیه بعد از قطع گردن هنوز به هوش است.
آیا می‌دانید سالی ۵۰۰ شهاب سنگ به زمین برخورد می‌کنند.
آیا می‌دانید خورشید روزی ۱۲۶٫۰۰۰ میلیارد اسب بخار انرژی به زمین می‌فرستد.
آیا می‌دانید کوچک‌ترین زمین فوتبال ساخته شده یک بیست هزارم یک تار مو است (نانو).
آیا می‌دانید برای تولید ۱ لیتر بنزین ۲۳٫۵تن گیاه در گذشته مدفون شده است.
آیا می‌دانید هر ۱ دقیقه نسل یک موجود زنده منقرض می‌شود.
آیا می‌دانید داوینچی با یک دست می‌نوشت و با دست دیگر نقاشی می‌کشید.
آیا می‌دانید گوش و بینی در تمام طول عمر رشد می‌کنند.
آیا می‌دانید آب دریا بهترین ماسک صورت است.
آیا می‌دانید در ساخت برج ایفل ۲٫۵ میلیون پیچ و مهره به کار رفته است.
آیا می‌دانید بینی انسان قادر به تشخیص ۱۰٫۰۰۰ نوع بوی مختلف است.
آیا می‌دانید انرژی که خورشید در ۱ ثانیه تولید می‌کند برای مصرف ۱ میلیون سال زمین کافی است.
آیا می‌دانید غیرممکن است که بتوانید با چشم باز عطسه کنید.
آیا می‌دانید ما در طول زندگیمان ۱۸ کیلو پوست می‌اندازیم.
آیا می‌دانید رنگ مورد علاقه ۸۰ درصد آمریکایی‌ها آبی است!
آیا می‌دانید در این دنیا تعداد جوجه‌ها از آدم‌ها بیشتر است.
آیا می‌دانید مغز در هنگام خواب فعال‌تر از وقتی است که تلویزیون می‌بینید.
آیا می‌دانید خورشید فقط ۱ بر ۴۰٫۰۰۰جرم خود را از دست داده است.
آیا می‌دانید بام ایران استان چهارمحال و بختیاری است.
آیا می‌دانید هر فردی در طول ۲۴ ساعت ۲۳ هزار بار نفس می‌کشد.

مشاهده ادامه مطلب آیا می دانید...

نامه ای از دوزخ

روزی مردی به سفر میرود و به محض ورود به اتاق هتل ، متوجه میشود که هتل به کامپیوتر مجهز است. تصمیم میگیرد به همسرش ایمیل بزند. نامه را می نویسد اما در تایپ آدرس دچار اشتباه می شود و بدون اینکه متوجه شود نامه را می فرستد. در این ضمن در گوشه ای دیگر از این کره خاکی ، زنی که تازه از مراسم خاک سپاری همسرش به خانه باز گشته بود با این فکر که شاید تسلیتی از دوستان یا آشنایان داشته باشه به سراغ کامپیوتر می رود تا ایمیل های خود را چک کند. اما پس از خواندن اولین نامه غش می کند و بر زمین می افتد. پسر او با هول و هراس به سمت اتاق مادرش میرود و مادرش را بر نقش زمین می بیند و در همان حال چشمش به صفحه مانیتور می افتد:
گیرنده : همسر عزیزم
موضوع : من رسیدم
میدونم که از گرفتن این نامه حسابی غافلگیر شدی. راستش آنها اینجا کامپیوتر دارند و هر کس به اینجا میاد میتونه برای عزیزانش نامه بفرسته. من همین الان رسیدم و همه چیز را چک کردم. همه چیز برای ورود تو رو به راهه. فردا میبینمت. امیدوارم سفر تو هم مثل سفر من بی خطر باشه. وای که چه قدر اینجا گرمه !!!

مشاهده ادامه مطلب نامه ای از دوزخ

اشتباهات تاریخی در اینترنت

ممیزهای بی مصرف:
سر تیم برنرز لی دانشمند انگلیسی علوم رایانه ای که با ابداع WWW در سال ۱۹۸۹ به شهرت جهانی دست یافت به طور کلی انسانی موفق به نظر رسیده و کمتر در کارهایش ایرادی پیدا می شود اما وی به تازگی اعتراف کرده است که تصمیم وی برای استفاده از دو ممیز آزار دهنده پس از http در آدرسهای اینترنتی تصمیمی اشتباه بوده و اگر فرصتی برای تغییر یکی از بخشهای این ابداع جهانی اش داشته باشد این دو ممیز غیر لازم و اضافه را از آدرسهای اینترنتی حذف خواهد کرد.

قسمت چهارم به جای قسمت اول:
شرکت اپل در حدود دو سال پیش قسمت اول یک سریال ویدئویی را برای فروش بر روی فروشگاه آی تیونز خود قرار داد اما در نهایت مشخص شد این فایل در واقع قسمت چهارم از سریال است و به دلیل بروز اشتباه در شماره تولید اپیزود و شماره پخش به اشتباه بر روی اینترنت قرار گرفته است. این شرکت پس از ۲۴ ساعت فایل را از روی فروشگاه اینترنتی خود برداشته و برای جبران دو دلار به کاربرانی که به اشتباه این فایل را از شبکه برداشته بودند پرداخت کرد.


گوگل اسپم می شود:
سیستم مبارزه با نامه های ناشناس یا اسپم شرکت گوگل بدون شک یکی از بهترینها است. با این حال چند سال پیش این سیستم به صورت تصادفی وبلاگ جستجوی گوگل را به عنوان اسپم شناسایی کرد و تیم به روز رسانی این وبلاگ به پیامهای هشداری که اعلام می کرد “در صورتی که اعلام نکنید اسپم نیستید این وبلاگ حذف خواهد شد” توجهی نکردند. زمانی که وبلاگ به صورت خودکار حذف شد کاربر دیگری با نام دامنه مشابه بر روی شبکه قرار گرفت. تیم به روز رسانی این وبلاگ در ابتدا گمان بردند قربانی هکرها شده اند اما سپس به اشتباه خود پی برده و نام دامنه را بازگردانده و تمامی اشتباه خود را بر روی وبلاگ گوگل شرح دادند.

هرگز از اسمت به عنوان رمز ورود استفاده نکن:
انتخاب رمز ورودی محکم و غیر قابل نفوذ از مشکلات بسیاری از کاربران اینترنتی به حساب می آید. با این حال می توان گفت تقریبا تمامی کاربران در طول زندگی خود از رمزهای ساده و قابل پیش بینی مانند “۱۲۳۴″ استفاده کرده اند. دو سال پیش یکی از کارمندان دولتی ایالت نوادا با انتخاب رمز ورود نامناسب دچار مشکل بزرگی شد. به آدرس اینترنتی این فرد نامه ای ارسال شده بود که آموزش قدم به قدم ارسال نامه های هفتگی فرماندار به خارج از محیط کار بود. این نامه با نام کاربری “فرماندار” و با رمز ورود “kennyc” نام فرماندار سابق نوادا عنوان شده بود.

نتیجه جنگ با یو تیوب:
شرکت قدرتمند رسانه ای Viacom برای سالها مجادلات فراوانی بر سر تخلف از کپی رایت با سایت یو تیوب داشت که در نهایت این مجادلات را در حالتی به پایان رساند که در میان دیگر شرکتهای رسانه ای به شرکتی متخلف از قوانین کپی رایت شهرت پیدا کرد. این شرکت دریافت از فایلی استفاده کرده است که اجازه پخش نداشته و به همین دلیل مورد خشم شرکتهای دیگر قرار گرفت و در نهایت تلاشهایش برای محکوم کردن یو تیوب به نتیجه ای معکوس دست یافت.

انتشار تمامی جستجوهای اینترنتی:
در سال ۲۰۰۶ شرکت AOL به صورت داوطلبانه اطلاعات جستجوی ۶۵۰ هزار نفر از کاربران خود طی دوره ای سه ماه که در حدود ۲۰ میلیون جستجوی اینترنتی را تشکیل می داد را منتشر کرد. همچنین نام کاربری AOL به نامهای کاربری اتفاقی تغییر پیدا کرد تا افراد بتوانند نتایج جستجوهای انجام گرفته توسط هر یک از کاربران را به همراه مشخصات شناسایی آنها بیابند. واضح است که جامعه آنلاین از این حرکت AOL به شدت عصبانی شد و این شرکت نیز به سرعت و با ابراز تاسف تمامی اطلاعات منتشر شده را از شبکه برداشت.

تولد اولین ویروس:
در تاریخ دوم نوامبر ۱۹۸۸ رابرت موریس فارق التحصیل علوم رایانه ای دانشگاه کرنل برنامه ای تجربی نوشت و آن را به اینترنت وارد کرد که در نهایت به اولین کرم یا ویروس اینترنتی تبدیل شد. با وجود اینکه هدف این دانشجو به هیچ وجه خرابکاری نبوده و تنها قصد داشته تا میزان وسعت اینترنت را بسنجد، این کرم به وظیفه خود عمل کرده و در حدود ۶۰۰ هزار رایانه را غیر قابل استفاده کرد. موریس به اتهام تقلب و تخلف در اینترنت به سه سال کارآموزی اجباری، ۴۰۰ ساعت خدمات اجتماعی و پرداخت ۱۰ هزار دلار خسارت شد، وی اکنون در موسسه ام آی تی مشغول به کار است.

جهان در تاریکی آنلاین:
در اوایل سال جاری در حدود یک میلیون سایت اینترنتی سوئدی با دامین کشور سوئد (.se) در حین انجام سرویسهای معمولی دامنه دچار اختلال شده و به مدت یک ساعت از کار افتادند. این اختلال به دلیل اشتباه در نوشتن قسمتی از به روزرسانی دامنه رخ داد و در حدود ده ها میلیون سایت در سرتاسر جهان را از کار انداخت، در واقع این اختلال کوچک می توانست جهان را با بحرانی بزرگ مواجه کند.

مشاهده ادامه مطلب اشتباهات تاریخی در اینترنت

پسرک خدمتکار

در روزگارى که بستنى با شکلات به گرانى امروز نبود، پسر١٠ ساله‌اى وارد قهوه فروشى هتلى شد و پشت میزى نشست. خدمتکار براى سفارش گرفتن سراغش رفت.
پسر پرسید: بستنى با شکلات چند است؟
خدمتکار گفت: ۵٠ سنت

پسر کوچک دستش را در جیبش کرد ، تمام پول خردهایش را در آورد و شمرد . بعد پرسید: بستنى خالى چند است؟
خدمتکار با توجه به این که تمام میزها پر شده بود و عده‌اى بیرون قهوه فروشى منتظر خالى شدن میز ایستاده بودند، با بی‌حوصلگى گفت : ٣۵ سنت
پسر دوباره سکه‌هایش را شمرد و گفت:

براى من یک بستنى بیاورید.
خدمتکار یک بستنى آورد و صورت‌حساب را نیز روى میز گذاشت و رفت. پسر بستنى را تمام کرد، صورت‌حساب را برداشت و پولش را به صندوق‌دار پرداخت کرد و رفت. هنگامى که خدمتکار براى تمیز کردن میز رفت، گریه‌اش گرفت. پسر بچه روى میز در کنار بشقاب خالى، ١۵ سنت براى او انعام گذاشته بود !

مشاهده ادامه مطلب پسرک خدمتکار

آموزش تنظیم GPRS در موبایل به صورت دستی

در صورتی که شما نیز از سیم کارتهای دائمی و اعتباری ایرانسل و همراه اول بهره میبرید ، به جدیدترین سرویس ارائه شده توسط این شرکت یعنی GPRS توجه داشته اید. شما از طریق این سرویس میتوانید از طریق گوشی خود به اینترنت متصل شده و به سادگی در اینترنت به گشت و گذار مشغول شوید . ممکن است بنا به هر دلیلی این سرویس بر روی گوشی شما فعال نشده باشد. در این ترفند قصد داریم آموزش تنظیم دستی فعال سازی سرویس GPRS را بر روی گوشی های به شکل قدم به قدم مطرح کنیم Motorola , Sony Erricson , Nokia

 

 آموزش ترفند در ادامه مطلب

 

مشاهده ادامه مطلب آموزش تنظیم GPRS در موبایل به صورت دستی

والپیپرهای جدید ویندوز Xp "سری اول"

10 والپیپر جدید ویندوز xp پیشنهاد میکنم تا دیر نشده دانلود کنید
 

 

مشاهده ادامه مطلب والپیپرهای جدید ویندوز Xp "سری اول"

نقاشی های ناخودآگاه شخصیت شما را آشکار می کند

مطمئناً تا به حال این تجربه را داشته اید که در کلاس درس و یا یک جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته باشد، آن وقت با خودکاری که در دست دارید بر روی کاغذ مقابلتان بی هدف نقاشی هایی را می کشید. ممکن است این خطوط درهم و مبهم، در نگاه اول چیز جالبی برای گفتن نداشته باشند ولی به اعتقاد بسیاری از روان شناسان این نوع نقاشی های ناخودآگاه نمایانگر درون و افکار ما هستند که به دور از محدودیت های ذهن آگاهمان پدید می آیند و اسرار ناگفته ای از شخصیت ما را به تصویر می کشند

بنا به گفته بسیاری از خط شناسان و روان شناسان، افراد در موقعیت های متفاوتی این نقاشی ها را می کِشند، به عنوان مثال وقتی با تلفن صحبت می کنند، یا به سخنرانی گوش می دهند و یا یادداشت بر می دارند و در هنگام کشیدن چنین نقاشی هایی به چیز دیگری می اندیشند و ابداً متوجه حرکت قلم بر روی کاغذ نیستند.

روان شناسان تجزیه و تحلیل های زیادی را بر روی این نقاشی ها انجام داده اند و معتقدند که همانند دست خط ها، این خطوط درهم و مبهم نیز از الگوی خاص و منحصر به فردی برخوردارند. ولی باید گفت که روان شناسیِ نقاشی های ناخودآگاه به اندازه ی دست خط افراد دارای قطعیت و اطمینان نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد که به اعتقاد اسپنسر، خط شناس معروف، همین امر سبب می شود تا ارزیابی صحیح آنها دشوارتر گردد. عواملی نظیر : شرایط محیط، روحیات خود فرد، شخصیت و میزان هوشیاری او در هنگام کشیدن این نقاشی ها.

اسپنسر می نویسد: “اگرچه اثبات درستی و صحت نقاشی های ناخودآگاه، سخت و دشوار است، لیکن این نقاشی های مبهم نمای جالب و ارزشمندی از افکار و شخصیت افراد را به دست می دهد”.
پیشنهاد می کنیم اگر این بار شما نیز چنین نقاشی هایی را کشیدید، آنها را دور نیندازید. می توانید نقاشی هایتان را با نمونه های ذکر شده در ادامه مطلب مقایسه کنید و ببینید چه خصوصیات و روحیاتی دارید.

ذکر نمونه ها در ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب نقاشی های ناخودآگاه شخصیت شما را آشکار می کند

آهنگ بسیار زیبای فرشته با صدای دلنشین حمید عسکری

دانلود آهنگ در ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب آهنگ بسیار زیبای فرشته با صدای دلنشین حمید عسکری

روز دانشجو (شانزدهم آذر 1388)

« حضرت علی علیه السلام فرموده است: ارزش هر کس به اندازه علم اوست. »

روز دانشجو

انقلاب اسلامی ایران سرآغاز تحولی نو در عرصه دانش و دانش اندوزی است و روز دانشجو نماد دانش و عینیت بخشیدن به آرمان های بلند انقلاب و روز ارج نهادن به دانشجو و نمایش قدرت علمی دانشجویان  و فتح قله های بلند علم و معنویت است.

«این روز بزرگ بر همه دانش پژوهان و دانشجوپروران مبارک باد‌»

 

مشاهده ادامه مطلب روز دانشجو (شانزدهم آذر 1388)

دل گرفته

یه غم بزرگی تو سینم احساس می کنم،انقدر بزرگ که مثل دیوونها بی دلیل گریه می کنم،عشق من  ای کاش بودی،حداقل تورو بغل می کردم،نیاز دارم آروم شم اما با هیچی آروم نمی شم دلم می خواد بمیرم،دلم می خواد نباشم خدایا،می ترسم ،از همه چی،وقتی رگ دستمو نگاه می کنم زندگیم مثل یه فیلم میاد جلو چشام

چرا ؟

چــ‍را؟

چــــــ‍را؟

از خواب که بیدار میشم تنم درد میکنه،احساس خستگی روحیم خیلی وقت روی جسمم تاثیر گذاشته،دلم می خواد داد بزنمو به همه بگم حالم بده،بگم کمکم کنید،خدایا،آخه کسی نمی تونه جز خودت،از سرزنش خستم از  روزگار از خانوادم از دعواهاشون از همه چی،از خودم  بیشتر از همه خستم !

دارم دیوونه می شم

خدایا می ترسم

کمکم کن

مشاهده ادامه مطلب دل گرفته

پایان زمین!

بر اساس شواهد علمی موجود و مدارک تاریخی قدیمی نظریه هایی که به احتمال نابودی جهان تا سال 2012 پرداخته است مورد بررسی قرار گرفته است.


حمله بیگانگان فضایی: این پدیده در ابتدا به موضوع بسیاری از آثار هنری علمی تخیلی تبدیل شد اما به تدریج محققان دریافتند که نگرانی از حمله بیگانگان به زمین رو به افزایش است. تعداد موارد مشاهده یوفوها افزایش پیدا کرده و نشانه ها و مدارک زیادی از مشاهده این پدیده های غریب ارائه شده است. از جمله این شواهد تلاش دولتهای مختلف در سرتاسر جهان برای کنترل یوفوها طی 50 سال گذشته است. اما با وجود تمامی این شواهد و مدارک که بسیاری آنها را خیالی و زاده توهم شاهدان می دانند، احتمال وقوع حمله بیگانگان به زمین تا سال 2012 تنها 0.1 از 10 تخمین زده شده است.
برخورد با زمین: هزاران انجمن اینترنتی و سایتهای مختلف اعلام کرده اند زمانی در اوایل قرن 21 میلادی سیاره ای ناشناخته با زمین برخورد کرده و یا از فاصله ای بسیار نزدیک از کنار آن عبور خواهد کرد و در نتیجه تمدن را نابود کرده و یا خسارات و دگرگونی های عظیم و جبران ناپذیری را بر روی زمین به جا خواهد گذاشت. این سیاره با نام خیالی "نیبیرو" سیاره ای در منظومه خورشیدی فرض شده است که در مداری نامنظم در حرکت بوده و هر سه هزار و 700 سال یکبار به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی راه پیدا می کند. شواهد بسیار کمی برای اثبات این نظریه ارائه شده است که از آن جمله می توان به معرفی 10 سیاره توسط ناسا در سال 2005 اشاره کرد که در خارج از منظومه خورشیدی به سر می برند و شاید تا سال 2012 به قسمتهای داخلی منظومه خورشیدی وارد شده و از نزدیکی زمین عبور کنند. با این همه احتمال وقوع این برخورد 0.2 از 10 تخمین زده شده است.
بحران خورشیدی: این بحران یکی از معدود سناریوهایی است که با انتهای تقویم مایانها در ارتباط است و می تواند پایه علمی داشته باشد. در این سناریو که احتمال وقوع آن 0.3 از 10 برآورد شده است، تابشهای شدید خورشیدی و یا انفجارهای گازی در دسامبر 2012 می تواند زمین را در خود غرق کرده و نوع بشر را به همراه اکو سیستم زمین نابود سازد. تا کنون شواهدی مبنی بر وقوع چنین پدیده ای در سال 2012 ارائه نشده اما ارتباطاتی میان دوره های 11 ساله خورشیدی و چرخه زمانی تقویم مایانها یافته شده است. با این حال با وجود اینکه شعله های خورشیدی می تواند برای برخی از تجهیزات، ماهواره ها و فضانوردان مشکلاتی را ایجاد کند اما از قدرتی که بتواند زمین را حداقل تا سال 2012 ویران سازد برخوردار نخواهد بود. تنها خطر جدی که از سوی خورشید زمین را تهدید می کند، اتمام انرژی خورشید و بلعیده شدن زمین توسط این ستاره عظیم است که آن نیز تا پنج بیلیون سال آینده ممکن خواهد بود.
تغییر قطبهای مغناطیسی: بسیاری معتقدند قطبهای مغناطیسی زمین در سالهایی نه چندان دور تغییر خواهند کرد و بر الگوی چرخش مداری زمین تاثیر گذاشته و فاجعه ای بزرگ را به وجود خواهد آورد. این افراد مدارکی از تغییر قطبی زمین در گذشته ارائه کرده و معتقدند این تغییرات را می توان با مطالعه نقاط خورشیدی و تئوری میدانهای مغناطیسی مشاهده کرد. در عین حال برخی معتقدند مایانها و مصریان باستان نیز از وقوع چنین پدیده ای در آینده آگاه بوده اند اما این راز امروزه توسط دولتها مخفی باقی مانده است. محققان دانشگاه پرینستون و تولوس در فرانسه با بررسی مدارک مختلف دریافته اند که سیاره زمین در حدود 800 میلیون سال پیش دورانی را برای متعادل سازی قطبهای خود پشت سر گذاشته است. تغییر زاویه 50 درجه ای در قطب شمال طی 20 میلیون سال از جمله شواهدی است که محققان به آن دست یافته اند و بر همین اساس معتقدند امکان وقوع چنین پدیده ای وجود دارد اما طی یک میلیون سال آینده و درصد احتمال وقوع آن یک از 10 خواهد بود.
ابرآتشفشان: انفجار ابر آتشفشانی یکی از عظیم ترین انفجارهایی خواهد بود که در تاریخ بشر دیده شده و در اثر افزایش میزان ماگما در هسته زمین و عدم وجود راه فرار از این منطقه از زمین به وجود خواهد آمد. نتیجه چنین انفجاری پراکنده شدن میزان زیادی از گازهای سمی در اتمسفر زمین و پوشانده شدن قسمتهای زیادی از خشکی ها توسط ماگماها خواهد بود. تصاویری که توسط ماهواره ها طی سالهای گذشته به ثبت رسیده است نشانه هایی از تغییر را در سنگ های مذاب زیر زمینی نمایش می دهد که می تواند درصد احتمال این انفجار را یک از 10 ساخته و مدارک علمی را برای اثبات این نظریه ارائه دهد.
نقطه اوج نفتی: کاهش ذخایر نفتی جهانی قطعا واقعیتی است که می تواند به فروپاشی سرمایه گذاری و اقتصاد جهانی منجر شود. اما نظریه نقطه اوج نفتی درباره موضوع افزایش تقاضا در برابر میزان تولید بحث می کند بر اساس این نظریه زمانی فرا خواهد رسید که تقاضای این منبع انرژی از میزان تولید آن پیشی خواهد گرفت. به گزارش مهر، برخی معتقدند این پدیده در حال حاضر آغاز شده است اما برخی دیگر آغاز آن را سال 2012 اعلام کرده اند. با این همه و با وجود تلاش برای تولید منابع جایگزین انرژی احتمال وقوع این پدیده 4 از 10 محاسبه شده است.
نابودی نسل زنبورها: 36 درصد از کندوهای زنبور در ایالات متحده در زمستان 2008 به دلیل اختلالی به نام اختلال نابودی کلونی زنبورها از بین رفتند. این اختلال که طی آن تمامی زنبورهای کارگر یک کندو به صورت ناگهانی می میرند و تنها زنبور ملکه به جا می ماند در چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه، بلژیک، ایتالیا، پرتغال و اسپانیا رواج یافته است. تا کنون دلایلی مانند آفتها، تغییرات شدید جوی و امواج تلفن همراه عوامل بروز این اختلال اعلام شده اند اما تاثیر هیچ یک از آنها تا کنون به اثبات نرسیده است و از آنجایی که تا کنون درمانی موثر نیز برای کنترل این اپیدمی ارائه نشده است، پیش بینی می شود نظریه انقراض زنبورها به زودی به واقعیتی تلخ تبدیل شود.
با توجه به این حقیقت که پرورش بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله سویا، پنبه، دانه های روغنی مانند بادام، انگور، سیب و گلهای آفتابگردان نیازمند حضور زنبورها بوده و فعالیتهای این حشرات کوچک بر روی تولید 30 درصد از غذای جهان تاثیری مستقیم به جا می گذارد، بالاترین احتمال نابودی حیات در اثر پدیده ای طبیعی به این نظریه ارائه شده و 7 از 10 تخمین زده شده است.

گزارشی از نشریه تلگراف

مشاهده ادامه مطلب پایان زمین!

عید غدیر خم

الحمدلله الذی جعلنا من‌المتمسکین بولایت امیرالمومنین علی علیه‌السلام

غدیر تجلی اراده خداوند و نقطه عطفی در تاریخ بشریت است. غدیر یک مکان محدود نیست، بلکه بی‌منتها و جاودانه است. زنجیره تداوم ایمان، وجدان پاک هستی و نبض حیات حقیقت است. زهی سعادت که با غدیر آشناییم و به آن مهر می‌ورزیم و در سایه‌سار نخل ولایت، نفسی تازه می‌‌کنیم و در تداوم پیمودن راه حق به افق‌های روشن دوردست چشم می‌دوزیم.

غدیر نه‌ برکه‌ای که دریایی است خروشنده، آسمانی‌است پر ستاره، تأکیدی‌ است بر حقانیت حقیقت مطلق، مظهری است بر قداست حق‌، دنیایی است به گستردگی قلب‌های حق‌طلب، و فضایی است سرشار از ترنم ایمان. ما با غدیر زنده‌ایم و از دریای بیکرانه‌ای که در غدیر از فراز دست رسول صلی‌الله علیه و آله بر سرزمین بشریت جاری شد، طراوت و روشنایی می‌گیریم و دست تولّی به دامن خورشید می‌زنیم.

فرارسیدن عید بزرگ ولایت، عید سعید غدیر خم و روز اکمال دین و اتمام نعمت الهی بر بندگان را به عموم ملت مسلمان و ولایتمدار ایران تبریک و تهنیت عرض نموده، از خداوند منان مسئلت داریم ما را از متمسکین راستین به ولایت مولی‌الکونین امیرالمومنین علی علیه‌السلام محسوب فرماید.

                 

مشاهده ادامه مطلب عید غدیر خم

نتایج هفته هجدهم لیگ 88-89

نتایج هفته هجدهم لیگ برتر 

سپاهان اصفهان

2 - 0

استقلال تهران

عمادرضا '45
عقیلی '62

مولایی '85

'3 بیک زاده
'84
کاظمی

 
       

 


 

 

پرسپولیس تهران

2 - 0

مس کرمان

حیدری '49
خلیلی '71

محمد '76

'62 غنیزاده

 
       

 


 

مقاومت شیراز

1 - 0

پیکان قزوین

متوسلزاده '74

کوهنورد '63
افشه '76

'39 رضاپور
'63
لطفی
'68
معمار

 
       

 


 

ابومسلم مشهد

2 - 0

استقلال اهواز

دانشدوست '45
ناصحی '71

شاکری '92

'74 ماکسیمو

 
       

 


 

ملوان انزلی

0 - 0

شاهین بوشهر

 

آلوزدسوزا '80
آلوز '83

'30 حقشناس
'33
کرمی

 
       

 


 

تراکتورسازی تبریز

3 - 1

صبای قم

خیرخواه '7
ابراهیمی '70
محبی '87

خیرخواه '63
محبی '88

'63 اسدی
'74
نوری

'72 بیاتی

       

 


 

سایپا کرج

2 - 1

ذوب آهن اصفهان

انصاریفرد '52
خیری '82

حسینی '56
محمودی '69

'3 حدادیفر

'39 حدادیفر

       

 


 

فولاد خوزستان

4 - 0

راه آهن شهرری

سرلک '10
رضایی '47
سرلک '48
رضایی '77

 

'52 نورمحمدی

 
       

 
 

استیل آذین تهران

2 - 2

پاس همدان

کریمی '53
چییرا '88

کعبی '66
چییرا '94

'34 رمضانی
'73
میرقربانی
'88
اسلامی

'4 اصغری
'38
غلامنژاد

       

 


 

مشاهده ادامه مطلب نتایج هفته هجدهم لیگ 88-89

تست خودشناسی

از میان 9 شکل زیر، تصویر مورد علاقه خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که رنگ و شکل، هر دو برای شما خوشایند باشند. سپس توضیح مربوط به هر شکل را در ادامه مطلب بخوانید و ببینید چه شخصیتی دارید.

  

 

مشاهده ادامه مطلب تست خودشناسی

خدا را چگونه بشناسیم؟

« آن ها که آن را دریافتند لب از سخن فرو بستند و آن ها که لب به سخن گشودند هیچ از آن نیافته اند.»

از معجرات الهی این است که ناپیداست و با وجود این قابل پرستش و ستایش است و برخی او را پیرمرد ریش سفیدی پنداشته اند که در آسمان ها بر تختی تکیه زده، اما هیچ کس ادعا نکرده که او را به دیدة چشم دیده است. هر چند اثبات وجود خداوند در دادگاه حقوقی حقیقت محال است، اما بیشتر مردم او را می پرستند و باور دارند. طبق آمار موجود 96 درصد مردم جهان به خدا ایمان دارند .چون خداوند نامتناهی است، خدایی او را به زنانگی یا مردانگی منسوب کردن نوعی عادت و درک انسانی است .ما نیاز به الگویی جدید داریم، طرح ساده و سه قسمتی که آورده ایم، جوابگوی عقل سلیم ما در برابر دیدگاه ما از خداست. این طرح که بر مبنای واقعیت تنظیم یافته به این شرح است :
این طرح رد لایة فوقانی و زیرین خود چیز نازه ای ندارد. در این الگو هم، خدا ورای جهان مادی و جدا از آن است. خدا ورای ما است، وگرنه ما مثل کتاب آفرینش او را می دیدیم که دراطراف ما قدم می زند. فقط مرحلة میانی الگوی ما، که مرحلة گذار نام دارد جدید یا نامتعارف است. مرحلة گذار به طور ضمنی به ملاقات خدا و انسان در زمینة مشترکی اشاره دارد. مرحلة گذار ذهنی به نظر می رسد مرحله ای است که حضور الهی حس یا مشاهده می شود. هر رویداد ذهنی باید در مغز رخ دهد، چون برای هر تجربة ذهنی میلیون ها سلول عصبی مغز فعالیت می کنند...  ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب خدا را چگونه بشناسیم؟

ویلون نوازی در مترو

 

در یک سحرگاه سرد ماه ژانویه، مردی وارد ایستگاه متروی واشینگتن دی سی شد و شروع به نواختن ویلون کرد.
این مرد در عرض ?? دقیقه، شش قطعه ازبهترین قطعات باخ را نواخت. از آنجا که شلوغ ترین ساعات صبح بود، هزاران نفر برای رفتن به سر کارهایشان به سمت مترو هجوم آورده بودند.
سه دقیقه گذشته بود که مرد میانسالی متوجه نوازنده شد. از سرعت قدمهایش کاست و چند ثانیه ای توقف کرد، بعد با عجله به سمت مقصد خود براه افتاد.
یک دقیقه بعد، نوازنده ویلون اولین انعام خود را دریافت کرد. خانمی بی آنکه توقف کند یک اسکناس یک دلاری به درون کاسه اش انداخت و با عجله به راه خود ادامه داد.
چند دقیقه بعد، مردی در حالی که گوش به موسیقی سپرده بود، به دیوار پشت سر تکیه داد، ولی ناگهان نگاهی به ساعت خود انداخت وبا عجله از صحنه دور شد،
کسی که بیش از همه به نوازنده ویلون توجه نشان داد، کودک سه ساله ای بود که مادرش با عجله و کشان کشان به همراه می برد. کودک یک لحظه ایستاد و به تماشای نوازنده پرداخت، مادر محکم تر کشید وکودک در حالی که همچنان نگاهش به نوازنده بود، به همراه مادر به راه افتاد، این صحنه، توسط چندین کودک دیگرنیز به همان ترتیب تکرار شد، و والدینشان بلا استثنا برای بردنشان به زور متوسل شدند.
در طول مدت ?? دقیقه ای که نوازنده می نواخت، تنها شش نفر، اندکی توقف کردند. بیست نفر انعام دادند، بی آنکه مکثی کرده باشند، و سی و دو دلار عایداو  شد. وقتی که از نواختن دست کشید و سکوت بر همه جا حاکم شد، نه کسی متوجه شد. نه کسی تشویق کرد، ونه کسی او را شناخت.
هیچکس نمی دانست که این نوازنده ویلون همان”جاشوا بل” یکی از بهترین موسیقی دانان جهان است، و نوازنده ی یکی از پیچیده ترین قطعات نوشته شده برای ویلون به ارزش سه ونیم میلیون دلار، می باشد.
جاشوا بل، دو روز قبل از نواختن در سالن مترو، در یکی از تاتر های شهر بوستون، برنامه ای اجرا کرده بود که تمام بلیط هایش پیش فروش شده و قیمت متوسط هر بلیط یکصد دلار بود.

این یک داستان حقیقی است،نواختن جاشوا بل در ایستگاه مترو توسط واشینگتن پست ترتیب داده شده بود، وبخشی از تحقیقات اجتماعی برای سنجش توان شناسایی، سلیقه و الویت های مردم بود.

یکی از نتایج ممکن این آزمایش می تواند این باشد:
اگر ما لحظه ای فارغ نیستیم که توقف کنیم و به یکی از بهترین موسیقی دانان جهان که در حال نواختن یکی از بهترین قطعات نوشته شده برای ویلون است، گوش فرا دهیم ،چه چیز های دیگری را داریم از دست میدهیم؟

مشاهده ادامه مطلب ویلون نوازی در مترو

فرشته نجات

مردی داشت در خیابان حرکت می کرد که ناگهان صدایی از پشت گفت:

- اگر یک قدم دیگه جلو بروی کشته می شوی .

مرد ایستاد و در همان لحظه آجری از بالا افتاد جلوی پایش.

مرد نفس راحتی کشید و با تعجب دوروبرش را  نگاه کرد اما کسی را ندید .

بهر حال نجات پیدا کرده بود .

به راهش ادامه داد .به محض اینکه می خواست از خیابان رد بشود باز همان صدا گفت :

- بایست

مرد ایستاد و در همان لحظه ماشینی با سرعتی عجیب از کنارش رد شد .بازهم نجات پیدا کرده بود .

مرد پرسید تو کی هستی  و صدا جواب داد : من فرشته نگهبان تو هستم .

مرد فکری کرد و گفت :

- ببینم اون موقعی که من داشتم ازدواج می کردم کدام گوری بودی ؟!??

مشاهده ادامه مطلب فرشته نجات

دل...

دل من محکمه ایست که به من می گوید همه را دوست بدار  به همه خوبی کن

و اگر بد دیدی دل به دریای محبت بزن و بخشش کن

اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای را بالا ببری

اما چه رنجی است لذت ها را تنها بردن و چه زشت است زیبایی ها را تنها دیدن

و چه بدبختی آزاردهنده ای است تنها خوشبخت بودن!در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است

(  دکتر علی شریعتی)

مشاهده ادامه مطلب دل...

خاصیت های عجیب شمردن پول!

بنا بر نتایج یک مطالعه جدید، شمردن پول باعث می‌شود افراد حس بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند، حتی اگر این پول متعلق به آن‌ها نباشد!!! محققان بر این عقیده‌اند که حتی فکر کردن درباره پول هم می‌‌تواند درد افراد را کاهش دهد و یا اثرات اجتماعی جانبی مرتبط با نداشتن دوست را کاهش دهد. آن‌ها در تحقیقات خود بدین نتیجه رسیدند که پول می‌تواند احساس قدرت درونی فرد، نترس بودن و اعتماد به نفس وی را افزایش دهد. این در حالی است که زمانی که مخارج اخیر افراد به آن‌ها یادآوری می‌شود، سطوح بالاتری از پریشانی جسمی و ذهنی در آن‌ها نمایان می‌گردد.
نتایج یک سلسله از مطالعات که قدرت نمادین پول را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده بود، نشان داد علیرغم آن‌که پول نمی‌تواند عشق را برای ما خریداری کند، اما اثری بسیار مهم بر روی احساسات ما دارد.
دکتر «روی بامیستر» از دانشگاه ایالتی فلوریدا و یکی از محققان این مطالعات در رابطه با اثرات یافته‌های گروه تحقیق در کاهش استرس افراد می‌گوید: «شمردن پول قبل از انجام یک مصاحبه شغلی، شاید بتواند موثر باشد».
یکی دیگر از محققان بر این عقیده است که یک راه مناسب برای کاهش پریشانی در طول روز آن است که تصویری را به عنوان «محافظ صفحه» استفاده کنید که حاوی تصاویری از پول باشد
!!!

مشاهده ادامه مطلب خاصیت های عجیب شمردن پول!

ولادت امام علی النقی الهادی (علیه السلام)

تولد هادی امت

در حرکت نه چندان آرام زمان به گفته اکثر مورخان ، چشم گیتی در سال 212 هجری

 قمری به جمال خورشیدی روشن می شود که چکیده فضیلت ، جوهره وجود وفیض مطلق

است . مولودی که یادش آرام بخش دلها وپیامش آخرین امید ونهایت آرزوی دلدادگان به

خدا میگردد. آن مولود کسی جز علی النقی امام هادی (ع) نبود آمد امام هدایتی که

  روشنی بخش محفل بشری گردید وتشنگان حقیقت را از زلال هدایت که ریشه در وحی

 دارد  سیراب کرد .امام هادی (ع) در بصریا ( روستایی در سه مایلی مدینه ) از توابع

 مدینه به دنیا آمد ومکارم اخلاق ، شرافت ونجابت را چون دیگر ستارگان هدایت از خاندان

نبوّت در خود جمع داشت.پس از تولد امام هادی (ع) پدر بزرگوارش امام جواد (ع)

 همچون ائمه دیگر (ع) سنت شرعی مراسم  تولد از اذان در گوش راست واقامه در

گوش چپ وصدقه وعقیقه را بطور کامل اجرا نمود.

 

نام مبارک امام هادی(ع)

امام جواد (ع) پدر بزرگوار حضرت هادی (ع) نام جد بزرگوارش را (علی) که نام امیر

المؤمنین وزین العابدین وسید الساجدین علی بن الحسین بود بر فرزند خود نهاد وامام هادی

 (ع) به حکم وراثت ، خصوصیات این دو بزرگوار را در خود داشت . او بلاغت

 وسخنوری را از امیر بیان منشأ بلاغت وخواستگاه فصاحت  به ارث برده بود وتقوا

 عبادت را از سید الساجدین.

 

القاب امام هادی(ع)

القاب امام گوشه هایی از فضائل ، مناقب وصفات والای ایشان را به خوبی تصویر می کنند

الامین ، التقی ،  الناصح ، المتوکل، المرتضی، الفقیه ، الطیب، العسکری، الوضح ،

 الرشید، الشهید،  الوفی،  الخالص، العالم،  نقی،  فتاح،  هادی، نجیب ، مؤتمن.

مشاهده ادامه مطلب (نمایش کامل مطلب)

مشاهده ادامه مطلب ولادت امام علی النقی الهادی (علیه السلام)

اسامی داوران هفته هجدهم لیگ برتر 88-89 فوتبال اعلام شد

 

مرادی دیدار سپاهان و استقلال را سوت می‌زند

 

 اسامی داوران به شرح زیر است:

هفته ولایت گرامیداشت عید سعید غدیر خم و ولادت حضرت امام هادی (ع)


پنجشنبه 12 آذر - هفته هجدهم - ساعت 14


استیل آذین-پاس همدان-تختی-تهران
رحیم مهرپیشه-مجید شمس-محمدرضا امینی-پیروز سیف اله پور-ناظر:عبود سنگاشکن

جمعه 13 آذر-هفته هجدهم-ساعت 14


مقاومت شهید سپاسی-پیکان-حافظیه-شیراز
احمد صالحی-بابک داوری-غلام آموزگار-محمد شهریارپناه- ناظر:محمد علی فروغی

ابومسلم -استقلال اهواز-ثامن الائمه-مشهد
محمد حسین اسدی-بهرام نقوی-عباس انتظاری-سلمان مرادی ناظر: محمد ریاحی

ملوان انزلی-شاهین بوشهر-تختی-انزلی
نوید مظفری-مصطفی فراهانی-رحیم شاهین-حسین عباسی- ناظر:ابراهیم میرزابیگی

تراکتورسازی صبا قم-یادگار امام-تبریز
البرز حاجی پور-رضا سخندان-مجید ویشگاهی-علیرضا شیخی- ناظر:مسعود فلاح

سایپا-ذوب آهن-انقلاب-کرج
شاهین حاج بابایی-مسعود فرح فرخ نیا-داوود رفعتی-سعید فتاحی- ناظر:حسین خوشخوان

فولاد خوزستان-راه آهن-اختصاصی فولاد-اهواز
تورج حق وردی-حسین خانبان-سعید قاسمی-روح اله شادی- ناظر:سعید بطهائی

شنبه 14 آذر-هفته هجدهم-ساعت 15
پرسپولیس-مس کرمان - ساعت 15
یدا... جهانبازی-محمدرضا ابوالفضلی-سعید علی نژادیان- ناظر:حمید خوشخوان

شنبه 14 آذر-هفته هجدهم-ساعت 14
سپاهان-استقلال تهران
مسعود مرادی-جواد تقی پور-رسول فروغی-اکبریان- ناظر:منوچهر نظری

مشاهده ادامه مطلب اسامی داوران هفته هجدهم لیگ برتر 88-89 فوتبال اعلام شد

برنامه بازی هفته هجدهم لیگ 88-89 (آغاز نیم فصل دوم)

نیم فصل دوم لیگ برتر ٨٨-٨٩ پنج شنبه ١٢/٠٩/٨٨ ساعت ١۴:٠٠ آغاز خواهد شد 

 

برنامه بازی هفته هجدهم در لیگ 88-89

 

هفته 18 لیگ برتر

12آذر

14:00

 پنج‌شنبه

 پاس  

-

 استیل‌آذین

13آذر

14:00

 جمعه

پیکان   

-

 مقاومت

استقلال‌اهواز

-

 ابومسلم

شاهین

-

 ملوان

صبای‌قم

-

 تراکتور‌سازی

ذوب‌آهن

-

 سایپا

راه‌آهن

-

 فولاد

13آذر

15:00

 جمعه

مس

-

 پرسپولیس

14آذر

14:00

 شنبه

استقلال

-

 سپاهان

 

 

جدول رده بندی لیگ برتر 88-89 در پایان نیم فصل اول

 

تیم

بازی

امتیاز

1

سپاهان

17

34

2

ذوب‌آهن

17

33

3

پیکان

17

28

4

استقلال

17

27

5

مقاومت

17

27

6

استیل‌آذین

17

27

7

پرسپولیس

17

26

8

تراکتور‌سازی

17

24

9

استقلال‌اهواز

17

24

10

ملوان

17

24

11

صبای‌قم

17

20

12

سایپا

17

20

13

مس

17

19

14

راه‌آهن

17

18

15

شاهین

17

17

16

پاس

17

14

17

فولاد

17

11

18

ابومسلم

17

11

 

 

 

 

 

 

                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده جدول کامل لیگ

 

مشاهده ادامه مطلب برنامه بازی هفته هجدهم لیگ 88-89 (آغاز نیم فصل دوم)

در این چند ساعت هرگز تصمیمات مهم نگیرید

 

تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد که ساعت 11 شب تا 7 صبح، بدترین زمان برای تصمیم‌گیری‌های مهم است. به بیان بهتر در صورتی که قصد دارید تصمیم مهمی بگیرید بهتر است آن را تا حوالی ظهر به تعویق بیندازید.
به گفته محققان، در ساعات پایانی شب یعنی حدود ساعت 11 شب تا 7 صبح قدرت مغز برای تصمیم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. البته پس از ساعات اولیه صبح کم‌کم این قسمت از مغز هم فعال‌تر می‌شود. بنا بر توصیه پزشکان در صورتی که قرار است تصمیم مهمی بگیرید بهتر است یک صبحانه کامل بخورید و حتما کمی ورزش کنید تا بتوانید با قدرت بیشتری تصمیم‌ بگیرید. گفتنی است در ساعات اولیه صبح قدرت انسان برای تحمل درد هم کاهش پیدا می‌کند
.

مشاهده ادامه مطلب در این چند ساعت هرگز تصمیمات مهم نگیرید

راز رنگ ها

روان‌شناسی رنگ‌ها به عنوان روش درمان
در برخی از فرهنگ‌های قدیمی، از جمله مصری‌ها و چینی‌ها، از رنگ‌ها برای درمان استفاده می‌شده است. این کار که گاهی به آن نور درمانی یا رنگ شناسی نیز گفته می‌شود هنوز هم به عنوان روش درمان جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
در این روش:
   از رنگ قرمز برای افزایش تمرکز استفاده می‌شود.
   از رنگ زرد برای تحریک اعصاب استفاده می‌شود.
   از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده می‌شود.
   از رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار استفاده می‌شود.
   از رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی‌های پوستی استفاده می‌شود.

بررسی راز رنگ ها در ادامه مطلب 

مشاهده ادامه مطلب راز رنگ ها

یک روز زندگی...

دو روز مانده به پایان عمر تازه فهمید که هیچ زندگی نکرده است، تقویمش پر شده بود و

تنها دو روز، تنها دو روز خط نخورده باقی بود.


پریشان شد و آشفته و عصبانی نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد، داد زد و بد

و بیراه گفت، خدا سکوت کرد، جیغ زد و جار و جنجال راه انداخت، خدا سکوت کرد، آسمان

و زمین را به هم ریخت، خدا سکوت کرد.


به پر و پای فرشته و انسان پیچید، خدا سکوت کرد، کفر گفت و سجاده دور انداخت، خدا

سکوت کرد، دلش گرفت و گریست و به سجده افتاد، خدا سکوتش را شکست و گفت:

"عزیزم، اما یک روز دیگر هم رفت، تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست

دادی، تنها یک روز دیگر باقی است، بیا و لااقل این یک روز را زندگی کن."


لا به لای هق هقش گفت: "اما با یک روز... با یک روز چه کار می توان کرد؟ ..."


خدا گفت: "آن کس که لذت یک روز زیستن را تجربه کند، گویی هزار سال زیسته است و

آنکه امروزش را در نمی یابد هزار سال هم به کارش نمی آید"، آنگاه سهم یک روز زندگی

را در دستانش ریخت و گفت: "حالا برو و یک روز زندگی کن."


او مات و مبهوت به زندگی نگاه کرد که در گودی دستانش می درخشید، اما می ترسید

 حرکت کند، می ترسید راه برود، می ترسید زندگی از لا به لای انگشتانش بریزد، قدری

 ایستاد، بعد با خودش گفت: "وقتی فردایی ندارم، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد؟

نمیدانم !بگذار این مشت زندگی را مصرف کنم."


آن وقت شروع به دویدن کرد، زندگی را به سر و رویش پاشید، زندگی را نوشید و زندگی را

بویید، چنان به وجد آمد که دید می تواند تا ته دنیا بدود، می تواند بال بزند، می تواند پا روی

خورشید بگذارد، می تواند ....


او در آن یک روز آسمانخراشی بنا نکرد، زمینی را مالک نشد، مقامی را به دست نیاورد،

 شرکتی را تاسیس نکرد، اما ...


اما در همان یک روز دست بر پوست درختی کشید، روی چمن خوابید، کفش دوزدکی را

تماشا کرد، سرش را بالا گرفت و ابرها را دید و به آنهایی که او را نمی شناختند، سلام کرد

و برای آنها که دوستش نداشتند از ته دل دعا کرد، او در همان یک روز آشتی کرد و خندید

و سبک شد، لذت برد و سرشار شد و بخشید، عاشق شد و عبور کرد و تمام شد.


او در همان یک روز زندگی کرد.


فردای آن روز فرشته ها در تقویم خدا نوشتند: "امروز او درگذشت، کسی که هزار سال

زیست!"


زندگی انسان دارای طول، عرض و ارتفاع است؛ اغلب ما تنها به طول آن می اندیشیم، اما

آنچه که بیشتر اهمیت دارد، عرض یا چگونگی آن است..


امروز را از دست ندهید، آیا ضمانتی برای طلوع خورشید عمر فردایمان وجود دارد!؟

مشاهده ادامه مطلب یک روز زندگی...

خداوند...

    ای بــرادر! خداوند بی نهایت است و لامکان و بی زمان
                 اما بقدر فهم تو کوچک می شود
                   و بقدر نیاز تو فرود می آید
                   و بقدر آرزوی تو گسترده می شود
                   و بقدر ایمان تو کارگشا می شود
                   و به قدر نخ پیر زنان دوزنده باریک می شود
                  و به قدر دل امیدواران گرم می شود

     یتیمان را پدر می شود و مادر
      بی برادران را برادر می شود
       بی همسرماندگان را همسر می شود
        ناامیدان را امید می شود
         گمگشتگان را راه می شود
          در تاریکی ماندگان را نور می شود
           رزمندگان را شمشیر می شود
            پیران را عصا می شود
             و محتاجان به عشق را عشق می شود

خداوند همه چیز می شود همه کس را
                             به شرط اعتقاد
                           به شرط پاکی دل
                        به شرط طهارت روح
        به شرط پرهیز از معامله با ابلیس

بشویید قلب هایتان را از هر احساس ناروا
       و مغز هایتان را از هر اندیشه خلاف
       و زبان هایتان را از هر گفتار ِناپاک
       و دست هایتان را از هر آلودگی در بازار

و بپرهیزید
از ناجوانمردی
هــا
ناراستی ها
نامردمی ها!

چنین کنید تا ببینید که خداوند
چگونه بر سر سفره ی شما
   با کاسه یی خوراک و تکه ای نان می نشیند
    و بر بند تاب، با کودکانتان تاب میخورد
     و در دکان شما کفه های ترازویتان را میزان می کند
      و در کوچه های خلوت شب با شما آواز می خواند

مگر از زندگی چه می خواهید
   که در خدایی خدا یافت نمی شود؟
      که به شیطان پناه می برید؟
   که در عشق یافت نمی شود
      که به نفرت پناه می برید؟
   که در سلامت یافت نمی شود
      که به خلاف پناه می برید؟
و مگر حکمت زیستن را از یاد برده اید
   که انسانیت را پاس نمی دارید ؟!

از سخنان ملاصدرای شیرازی

مشاهده ادامه مطلب خداوند...

تست هوش

1) فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید.در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می‌شوند،در ایستگاه دوم سه نفر بیرون می‌روند و پنج نفر وارد می‌شوند.راننده چند سال دارد؟
2) یک مأمور پلیس مجرمی را از طبقه اول تا طبقه پنجم ساختمانی تعقیب می‌کند.او چند طبقه پیموده است؟مأمور پلیس نتوانست مجرم را دستگیر کند و مجبور است از طبقه پنجم تا دهم را نیز بالا برود.حالا چند طبقه باید بپیماید؟
3) پنج کلاغ روی درختی نشسته‌اند.سه تا از آنها در شرف پروازند.حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می‌ماند؟
4) چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شدند؟
5) شیب یک طرف پشت بام یک شیروانی 60 درجه است.طرف دیگر 30 درجه است.خروس کجای این پشت بام تخم گذاشته است.
6) حلزونی دور یک استادیوم می‌خزد.وقتی در جهت عقربه‌های ساعت حرکت می‌کند در یک ساعت و نیم دایره را تمام می‌کند.وقتی خلاف عقربه‌های ساعت حرکت می‌کند در 90 دقیقه دایره را طی می‌کند.علت تفاوت چیست؟
7) این سوالی حقوقی است.هواپیمایی از دالاس به سمت مکزیک در حرکت است و در مرز این دو سقوط می‌کند.بازمانده‌ها را کجا دفن می‌کنند؟
8) شکل زیر از کنار هم گذاشتن تعدادی چوب کبریت ساخته شده است:
   الف: سه تا از کبریت‌ها را بردارید تا فقط چهار مربع باقی بماند. زمانی که این کار را انجام دادید، دوباره چوب کبریت‌ها را سر جای‌شان قرار دهید.
    ب: حال چهار تا از چوب کبریت‌ها را بردارید تا فقط سه مربع باقی بماند.
9) من دو سکه به شما می‌دهم که مجموعش 30 تومان می‌شود اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد. چطور؟
10) دو نفر با هم یک مسیر را پیاده طی می‌کنند.یکی از آنها این مسیر را یک ساعته طی می‌کند،اما نفر دیگر دو ساعته.چرا؟

11) هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند، بازمانده ها را کجا دفن می کنند؟

پاسخ‌ها در ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب تست هوش

چرا هدیه دادن زبان جهانی ابراز عشق است؟

مردم اغلب برای آشکار ساختن احساساتشان نسبت به یکدیگر به هدایا وابسته هستند اما این که چطور چنین رفتارهای سمبولیک می‌توانند مفاهیم مختلفی را القا کنند، مدتهای یک راز بوده است. به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروهی از پژوهشگران دانشگاه دانمارک جنوبی در اودنس که روی این موضوع مطالعه کرده‌اند، می‌گویند: احتمالا آنچه اتفاق می‌افتد به این خاطر است که مغز به همان شیوه‌ای که زبان را پردازش می‌کند، نسبت به حرکات و اعمال ناشی از دستها و پاها واکنش احساس نشان می‌دهد. کریستین تیلن، پژوهشگر اصلی این پژوهش از سیستم تصویربرداری fMRI برای تهیه اسکن از مغزها داوطلبان، در حین مشاهده تصاویر موضوعات روزمره برای ایجاد ارتباط معنایی استفاده کرد. این پژوهشگران دریافتند که ترتیبات سمبولیک باعث افزایش فعالیت در مناطقی که از مغز می‌شود که با ارتباطات شفاهی و گفتاری در ارتباط هستند. شرح این تحقیقات در مجله نیوساینستیت به چاپ رسیده است. نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که زبان فرایندی بیشتر از پردازش واژگان است و بسیاری از فعالیتهای ما را در بر می‌گیرد.

مشاهده ادامه مطلب چرا هدیه دادن زبان جهانی ابراز عشق است؟

تست خودشناسی

اگـر مـایـلید اطلاعات بیشتری درباره شخصیت خودتان و خصوصیاتی که باعث مـی‌شوند دیگران شما را بیشتر دوست داشته باشند، پیدا کنید به تست زیر با دقت و در کمال صداقت پاسخ دهید.

1- فرض کنید شما مشخصه صورت کسی هستید، کدام قسمت از صورت او هستید؟

الف: چین و چروک
ب: لکه
ج: خال زیبایی
د: کک و مک
هــ : لبخند

2- دوست دارید چه نوع پرنده‌ای باشید؟
الف: شباهنگ
ب: جغد
ج: عقاب
د: فلامینگو
هــ : پنگوئن

3- کدام یک از آلات موسیقی را دوست دارید؟
الف: پیانو
ب: ویولن
ج: سازدهنی
د: گیتار
هــ : دف

4- کدام یک از برنامه‌های تلویزیونی برای شما جالب‌تر است؟

الف: اخبار و برنامه‌های مستند
ب: فیلم‌های درام و زندگینامه
ج: هیجانی و پلیسی
د:
رمانتیک و ماجرایی
هــ : کمدی و کارتون

5- کدام یک از بازی های شهر بازی را بیشتر دوست دارید؟

الف: ترن‌های هوایی سریع‌السیر
ب: قطار یا قایق
ج: نمایش و اجرای کمدی
د: چرخ و فلک و وسایلی که سریع می‌چرخند
هــ : هیچ کدام، من از شهربازی متنفرم

6- آیـا شـمـا بـه اشـتـبـاهـات خـودتـان می‌خندید؟

الف: هرگز
ب: بندرت
ج: برخی مواقع
د: معمولا
هــ : همیشه

7- اگـر دوسـت شـمـا سـر بـه سرتان گذاشت، چه عکس‌العملی نشان می‌دهید؟

الف: عصبانی می‌شوید
ب: ناراحت می‌شوید
ج: برایتان جالب است
د: تلافی می‌کنید
هــ : چندین برابر تلافی می‌کنید

8- اولین چیزی که صبح موقع بیدار شدن به فکرتان خطور می‌کند، چیست؟
الف: کار یا تحصیل
ب: مشکلات زندگی
ج: صبحانه
د: روزی که در پیش دارید
هــ : کاری که تا شب انجام خواهید داد

9- در زندگیتان چه شعاری دارید؟

الف: وقت طلاست
ب: سحرخیز باش تا کامروا باشی
ج: آنچه برای خود می‌پسندی، برای دیگران هم بپسند
د: زندگی کن و به دیگران هم اجازه زندگی کردن بده
هــ : بی‌خیال باش، هرچه باداباد

10- آیا به حیوانات علاقه‌مندید؟
الف: اصلا
ب: تعداد کمی از حیوانات
ج: برخی از حیوانات
د: بیشتر حیوانات
هــ : تمام حیوانات

11- شما لبخند می‌زنید؟
الف: هرگز
ب: بندرت
ج: گاهی اوقات
د: اغلب
هــ : آنقدر زیاد که برخی فکر می‌کنند دیوانه هستم

12- نظر دیگران راجع به شما اغلب کدام مورد است؟

الف: بی‌رحم
ب: سرد و بی‌احساس
ج: زیبا
د: دوست‌داشتنی
هــ : خوشگذران

13- شما احساس عشق و قدردانی خود را نشان می‌دهید؟
الف: هرگز
ب: بندرت
ج: گاهی
د: اغلب
هــ : حداکثر تا جایی که امکان دارد

14- شما اعتقاد دارید که برای شاداب بودن باید ساعاتی از روز را منحصرا صرف خودتان کنید؟
الف: اصلا
ب: احتمالا نه
ج: گاهی
د: بله
هــ : البته، تا جایی که امکان دارد به خودتان می‌رسید

15- آیا زندگی شما با برنامه‌ریزی پیش می‌رود؟
الف: مــن حـتــی در تـعـطـیــلات هــم برنامه‌ریزی می‌کنم
ب: همیشه برنامه‌ریزی می‌کنم
ج: بستگی به روز هفته دارد
د: در صورت امکان اجازه می‌دهم که خودش پیش آید
هــ : همیشه بدون برنامه‌ریزی روزها را طی می‌کنم

نتیجه را از  قسمت ادامه مطلب ببینید

مشاهده ادامه مطلب تست خودشناسی

رازهایی از هدیه دادن گل

 کاربرد گل در کشورهای مختلف

در اغلب کشورهای اروپایی مرسوم است کسانی که به میهمانی شام دعوت می شوند برای تشکر از خانم میزبان چند شاخه گل به او هدیه دهند. در ژاپن هر گل معنای مختلفی دارد و در موارد مختلف مردم آن کشور از گل استفاده های فراوان می کنند. در این کشور گل داودی نشانه طول عمر است و در مراسم بازنشستگی افراد یکدسته گل داودی به آن ها هدیه می دهند و به این ترتیب برای او زندگی طولانی آرزو می کنند. اهدای شکوفه گیلاس یادآور آن است که زندگی زودگذر است و نباید آن را سخت گرفت و موجب آزار و اذیت دیگران شد.

البته یونانی ها اولین ملتی بودند که برای گل های مختلف معانی مشخصی تعریف کردند و در زندگی خصوصی و اجتماعی از آن استفاده نمودند. بعد از آن رومی ها از این روش استقبال کردند و سایر مردم جهان کم و بیش آن را پذیرفتند.

ایرانی ها معمولا از گل برای ابراز علاقه،جشن و میهمانی ها، تبریک به عروس و داماد، عیادت مریض، کسی که خانه جدید خریده است یا فرزندی به دنیا آورده استفاده می کنند.

 معانی انواع گل ها

معنای گل ها در ادوار مختلف متفاوت بوده است. مثلا گل رز که مورد علاقه اغلب افراد بوده است در دوره رنسانس سمبل شهادت و عشق آسمانی و بعد از آن نشانه آرامش، نعمت و صلح بوده است. این گل در مصر باستان نشانه تقوی و پاکدامنی و در عهد یونانی ها نشانی مقدس بوده و رومی ها آن را به عنوان سمبل فتح و پیروزی می شناخته اند. اما گل رز امروزه همه جا معنای عشق و زیبایی دارد. در اغلب کشورها گل ها از معانی یکسانی برخوردار شده اند که دانستن آن ها و استفاده به موقع از معانی آن می تواند در بهبود ارتباط نقش موثری داشته باشد.

گل بنفشه : نجابت و کم رویی، اندیشه ناگفته، پاکدامنی، فروتنی
گل شقایق : اختلاف
گل سرخ : عشق و زیبایی
رز سیاه : مرگ و تسلیت
رز سفید : عشق مبارک و فرخنده
رز کاملاً شکفته : تعهد و دوست داشتن
دسته گل رز : قدردانی
ترکیبی از گل رز سفید و سرخ : سازش، اتحاد
سوسن : ملاحت و زیبایی
سوسن سفید : پاکدامنی
خشخاش : تنبلی و سستی
شکوفه پرتقال : علاقه به ازدواج
سنبل : اندوه و تاسف
شب بو : عشق در حال سیه روزی و بدبختی
زنبق سفید : عفت و پاکدامنی
کاملیای سفید : قابل ستایش و پرستیدنی
کاملیای صورتی: در آرزوی رسیدن به یکدیگر
کاملیای قرمز : عشق آتشین
نیلوفر آبی : حقیقت
آنتوریوم : عشق، علاقه و محبت
داوودی : تو دوست فوق العاده من هستی
آفتابگردان : ستایش ، غرور و پرستش
نرگس : غرور و خودبینی
نرگس زرد : احترام
اقاقیا : عشق پاک
کاکتوس : پایداری و استقامت
لاله : عاشق واقعی
مریم : لذت بردن
میخک : جواب مثبت به درخواست عشق
قاصدک : وفاداری، خوشبختی و صداقت
نسترن : احساس همدلی و تقاضای دوست داشتن
پامچال : بدون تو ادامه زندگی را نمی خواهم
یاسمن : شادی و دلپذیری
رزماری : یادآوری خاطرات گذشته


  توجه به گل تا اندازه ای اهمیت دارد که برخی ملت ها از گل بعنوان علامت کشور خود استفاده کرده اند :

ایران : گل سرخ
ژاپن : گل داودی
هلند : گل لاله
بلژیک : گل آزالیا
یونان : گل بنفشه
انگلستان : گل رز
مصر : گل نیلوفرآبی
رومانی : گل رز
هندوستان : گل نیلوفر
چین : گل نرگس
لیتوانی : گل رو
کانادا : برگ افرا
اسپانیا : گل درخت انار (گل انار)
لهستان : گل گندم
پاراگوئه : شکوفه پرتقال
مکزیک : کاکتوس

مشاهده ادامه مطلب رازهایی از هدیه دادن گل

آهنگ جدید نرو نذار باصدای علی خزایی

آهنگ پاپ و عاشقانه جدید نرو نذار  باصدای علی خزایی (با کیفیت ١٩٢) 

 

دانلود موزیک با کیفیت فوق العاده در ادامه مطلب

مشاهده ادامه مطلب آهنگ جدید نرو نذار باصدای علی خزایی

به ضمیر ناخودآگاه خود ایمان بیاورید

بسیاری از سخنرانان موفق به خصوص در حوزه قانون جذب نظیر ایسترهیکس نظریه جالبی دارند. آنها میگویند اگر انسان بتواند فقط 18 ثانیه روی چیزی که واقعا میخواهد تمرکز کند یک زنگ بزرگ در کاینات به صدا در می آید که توجه کل هستی را به سمت این شخص جلب میکند.
اگر این 18 ثانیه بتواند تا 68 ثانیه ادامه یابد دیگر کار تمام است و کل هستی به تکاپو می افتد تا برای فکر متمرکز شده یک راه حل پیدا کند. اگر آرزوست برآورده اش کند و اگر سوال است برایش جوابی بیابد.
در نگاه اول شاید این عدد 68 ثانیه خیلی کم و ناچیز به نظر برسد. 68 ثانیه یعنی فقط یک دقیقه و هشت ثانیه و بسیاری از افراد میگویند که تمرکز به مدت 68 ثانیه هیچ کاری ندارد؟!
خوب آیا شما هم همین طور فکر میکنید؟ بسیار عالی است! امتحان کنید. خواهید دید که هنوز 18 ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف میشود. ایده ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر میشود و نجواگر درونی تان به سخن در می آْید که جدی نگیر و دست از این بازی ها بردار و به مسایل مهم تر زندگی بپرداز و ...
ما عادت کرده ایم و در حقیقت عادت داده شده ایم که بدون فکر و بر اساس عادت زندگی کنیم. ما صبح از خواب بر می خیزیم بدون این که فقط 68 ثانیه برای کارهای روزانه وقت بگذاریم شروع می کنیم به خوردن صبحانه و سر کار رفتن.
بدون اینکه 68 ثانیه مستمر ناقابل برای ارزیابی کارهایمان وقت بگذاریم اسب سرکش ذهن را به این سو و آن سو می تازانیم تا ظهر شود و ناهاری بخوریم و استراحتی و بعد دوباره کار و سپس شب و دور هم جمع شدن و تلویزیون دیدن و بعد خوابیدن.
هر ساعت 60 دقیقه است و شبانه روز شاملا 24 تا 60 دقیقه یعنی هزارو چهارصد و چهل دقیقه است اما ما خیلی مواقع در این 1440 دقیقه شبانه روزمان نمی توانیم 68 ثانیه روی یک موضوع خاص فکرمان را متمرکز کنیم!!
به راستی این فکر پر جست و خیز که نمیتواند 68 ثانیه آرام بگیرد به چه دردی می خورد؟! فکر پریشان و ناآرام چیزی جز بی قراری و آشفتگی به همراه ندارد. پیر و جوان و زن و مرد هم نمی شناسد. فکری که نتواند آرام گیرد و چند لحظه ای روی موضوعی که صاحب فکر صلاح می داند متمرکز شود، مطمئنا به هنگام نیاز و بحران که تمرکز بیشتر لازم است، کارآیی ندارد و فلج می شود. باید همین الان هر کاری که داریم زمین بگذاریم و به سراغ ذهن ناآرام خود برویم و 68 ثانیه آن را مهار کنیم. 68 ثانیه به شرایطی که الان در آن قرار داریم بیندیشیم. 68 ثانیه بعد به این که واقعا در زندگی چه می خواهیم فکر کنیم. 68 ثانیه بعد به خوشبختی های خودمان بیندیشیم و 68 ثانیه دیگر به این فکر کنیم که چقدر آرام می شویم وقتی روی مسائل زندگی خودمان با آرامش فکر می کنیم.
کاینات بیرون از بدن ما گوش به فرمان ماست تا هر چه را می خواهیم به او ابلاغ کنیم. اما به یک شرط و آن این است که موقع دستور دادن این طرف و آن طرف نرویم. 68 ثانیه یک جا بایستیم و صریح و شفاف بگوییم چه می خواهیم. آن وقت می توانیم کناری بنشینیم و معجزه عدد 68 را در زندگی خود ببینیم!

مشاهده ادامه مطلب به ضمیر ناخودآگاه خود ایمان بیاورید

عکس های سحر قریشی

                                                   

 

 

 مشاهده و دانلود

  همه عکس ها

  در ادامه مطلب

 

مشاهده ادامه مطلب عکس های سحر قریشی

پشت دیوار های بلند شهر

برای مشاهده تصاویر بر روی آن کلیک کنید

مشاهده ادامه مطلب پشت دیوار های بلند شهر

آهنگ جدید و فوق العاده زیبای با کی صحبت میکنی با صدای مجید خراطها

 

این آهنگ هنوز وارد بازار نشده و در مراحل دریافت مجوز می باشد

دانلود این آهنگ در ادامه مطلب

 

مشاهده ادامه مطلب آهنگ جدید و فوق العاده زیبای با کی صحبت میکنی با صدای مجید خراطها

داستانی کوچک برای دلی بزرگ

در یک روز بزرگ مرد بزرگ روی پل بزرگی ایستاده بود و سینه به دیوار

بزرگ پل بزرگ داده بود . نگران ، نگران از تنهایی بزرگ ؛ صدایی کوچک ،

 سکوت بزرگ او را در هم شکست ؛ پسر کوچکی قناری کوچکی به او

 داد و پسر کوچک رفت و تنها گفت : آب و غذای قناری کوچک فراموش

نشود ، فصل آواز بزرگ قناری نزدیک است . مرد بزرگ چمدان بزرگش و

قفس کوچک قناری را بر داشت و دریک خیابان بزرک قدم گذاشت . در

کوچک خانۀ بزرگ خویش را باز کرد ؛ قفس کوچک را روی میز بزرگی

گذاشت ؛ مرد بزرگ رو به روی قناری کوچک نشست و از قناری کوچک

قطعه ای کوچک خواست ؛ آخر زندگی مرد بزرگ ناگهان کوچک شده بود

 ، رو به خاموشی بزرگی بود . قناری کوچک همچنان در سکوتی بزرگ و

 مرد در زمانی کوچک . مرد بزرگ به قناری کوچک گفت: از من گریستن

 بر نمی آید اما التماس کردن می دانم مرد بزرگ کوچک شد و التماس

 کرد ؛ التماسی بزرگ برای قطعه ای کوچک . قناری کوچک مثل عکس

 یک قناری مرده در قاب کوچک قفس بود ، با غمی بزرگ ... مرد بزرگ

 نعرۀ بزرگی کشید ( بخوان ، بخوان ! ای پرندۀ بی ترحم وگر نه تکه تکه

 ات می کنم ) و مرد بزرگ دست بزرگش را روی قلب کوچکش

 گذاشت . قلب کوچک مرد بزرگ در  زیر سکوت بزرگ قناری کوچک پیر

 شد . قلب کوچک مرد بزرگ در آستانۀ ایستادن بود قفس خالی ، قناری

 مرده و یک سرزمین پر از قناریهای کوچک با دردهای بزرگ و مردان بزرگ

 با قلبهای کوچک .    

                         

 

فصل خواندن قناریهاست  ...

 قناریهای کوچک آنچنان بزرگ

می خوانند که هیچ بوی تند

عطری آنطور در یک فضای

 کوچک نمی پیچد ...

مشاهده ادامه مطلب داستانی کوچک برای دلی بزرگ

عشق...

هنگامی که عشق شما را فرا خواند، در پی او بروید، گرچه راه سخت و پرنشی است. و چون بال هایش شما را در خود گیرد به وی سر فرود آورید. گر چه تیغی که در بال هایش نهان هست کالبد شما را مجروح کند و چون با شما سخن گوید به وی ایمان داشته باشید، گرچه نوایش آرزوها و اندیشه های شما را در هم می شکند همان گونه که باد شمال باغستان ها را ویران می کند.
زیرا هم چنان که عشق بر سرتان تاج می نهد همان گونه نیز شما را به چلیپا زند و همچنان که عشق برای پرورش شما هست همان گونه نیز برای برش شاخه های بیهوده شما نیز هست.
هنگامی که به بلندی های شما پرواز کند نازکترین شاخه های درخت زندگیتان را که در آفتاب لرزان است نوازش می دهد.
همین گونه به زمین فرود می آید و ریشه های شما را که در خاک پناه برده اند به لرزه در می آورد. مانند دسته خرمنی شما را گرد هم می آورد، آنگاه خرمن کوبی تان می کند تا برهنه شوید، غربالتان می کند تا از زندان پوست آزادتان کند، آسیا می کند تا به سفیدی برسید، خمیرتان می کند تا نرم شوید و سپس شما را با آتش مقدس خود می فرستد تا نان مقدسی شوید برای مهمانی مقدس خدا، همه این کارها را عشق با شما می کند تا راز دل خویش را بدانید و با چنین دانش اندکی از دل زندگی کنید.
ولی اگر در اثر ترس تنها جویای آرامش و آسایش عشقید، پس بهتر است که برهنگی خویش را بپوشانید و از میدان خرمن کوبی عشق گام بیرون نهید، به جهان بی موسمی بروید که بخندید ولی نه با همه خنده های خود و بگریید ولی نه با همه اشک های خود.
عشق چیزی جز خود نمی دهد و جیزی جز خود نمی گیرد.
عشق دربند چیزی نیست و دربند نمی افتد.
زیرا عشق خود را بسنده است.
آنگاه که عاشقید مگوئید که خداوند در دل من است، بلکه بگوئید من در دل خدا هستم. و گمان نکنید که می توانید گذر عشق را خود بر گزینید، زیرا عشق اگر شما را شایسته داند خود، گذر شما را تعیین می کند.
عشق آرزویی ندارد مگر آنکه خود را به انجام برساند.
ولی اگر عاشقید و ناچار آرزوهایی دارید بگذارید که آرزوهای شما چنین باشد:
که آب شوید و مانند جویباری باشید که آهنگ خود را به گوش شب می رساند.
که درد مهر فراوان را بدانید.
که از درک عشق خود مجروح شوید،
و شوق و شادی را در خونتان بریزید.
که هنگام سپیده دم با دلی پران بیدار شوید و برای روز دیگر از عشق خدا را سپاس بجا آورید،
که هنگام نیمه روز بیاسائید و در جذبه عشق فرو روید،
که شامگاهان با حق شناسی به خانه باز گردید،
و سپس با دعائی به معشوق در دل و آواز ستایشی بر لب به خواب روید.

 

نویسنده: جبرا خلیل جبرا

مشاهده ادامه مطلب عشق...